Trwa ładowanie...

Niemcy i Hindusi razem będą robić motocykle elektryczne. BMW dogadało się z TVS

Samochodowe ramię BMW co chwilę prezentuje kolejne modele na prąd. W przypadku motocykli słyszeliśmy głównie o planach, a jednym aktualnym sprzedawanym modelem jest skuter CE 04. Niedługo ma się to zmienić za sprawą współpracy z indyjską firmą TVS.

BMW Vision DC RoadsterBMW Vision DC RoadsterŹródło: Materiały prasowe, fot: BMW
d1fyoc7
d1fyoc7

Nie będzie to początek współpracy pomiędzy BMWTVS. Ten indyjski producent motocykli wytwarza już dwa najmniejsze modele niemieckiej marki – G 310 RG 310 GS – w ten sposób odpowiada za 20 proc. nowych BMW trafiających do klientów. Na fali tego sukcesu obie firmy postanowiły stworzyć nowe pole kooperacji.

Nowa umowa dotyczy wspólnego opracowania i produkcji elektrycznych motocykli i skuterów. Na razie jest mowa sprzedaży pierwszy 50 tys. egzemplarzy, które mają trafić nie tylko do Indii, ale też na inne rynki na całym świecie.

Na razie nie znane są szczegóły tej nowej współpracy, ale możliwe, że nie ograniczy się ona do słabszych modeli będących odpowiednikami linii G 310. Oczywiście to motocykle tej klasy mają największe szanse na odniesienie sukcesu w Indiach, ale od jakiegoś czasu mówi się, że BMW chce stworzyć naprawdę szeroką gamę modeli na prąd – zarówno mniejszych, jak i większych i mocniejszych maszyn.

Fakt, że współpraca pomiędzy BMW a TVS dopiero nabiera tempa, oznacza, że raczej jej efektów nie zobaczymy zbyt szybko. Przypomnijmy, że niemiecka marka już w 2020 r. zarejestrowała nazwy 11 potencjalnych modeli elektrycznych, z których zobaczyliśmy tylko BMW CE 04. Kiedy pojawią się kolejne? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Możliwe jednak, że jeszcze przed debiutem niemiecko-indyjskich konstrukcji zobaczymy modele opracowane przez samo BMW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fyoc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyoc7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj