Trwa ładowanie...

Najbardziej innowacyjne marki w motoryzacji

Stoimy u progu rewolucji w motoryzacji. Wymusi ją nie tylko oczekiwanie klientów na pojazdy autonomiczne, ale też spodziewane zaostrzenia limitów emisji CO2 przez samochody. Które marki najpilniej przygotowują się do czekającego nas skoku technologicznego?

Najbardziej innowacyjne marki w motoryzacjiŹródło: Materiały prasowe
d3xvvwh
d3xvvwh

Firma Clarivate Analitics podsumowała rok 2016 pod względem innowacyjności w motoryzacji. Jak wynika z “The State of Innovation Report 2017”, aż 31 proc. spośród zgłoszonych patentów związane było z rozwojem samochodów autonomicznych. Przeważały tu systemy nawigacyjne i aktywnego bezpieczeństwa. Jednym z takich przykładów jest układ, który wykrywa samochody w martwym polu i zwalnia, aby pojazd z tyłu pojawił się w lusterku bocznym, zanim samochód przełączy się z trybu autonomicznego na manualny, a kontrolę nad jazdą obejmie człowiek.

Na drugim miejscu wśród zgłoszonych patentów są pomysły związane z rozwojem napędów nisko- i bezemisyjnych. W 2016 roku stanowiły one 23 proc. pomysłów. O tym, jak to ważne, przekonają nas najbliższe lata. Władze Unii Europejskiej chcą zaostrzenia norm emisji CO2 dla samochodów. Jeśli swoje plany wprowadzą w życie, po 2020 roku samochody z tradycyjnymi napędami będą wypierane przez pojazdy hybrydowe, elektryczne lub na ogniwa paliwowe.

Które marki związane z przemysłem motoryzacyjnym okazały się najbardziej innowacyjne w 2016 roku? Oto one:

- Toyota (3,8 tys. patentów)
- Hyundai (2,7 tys. patentów)
- Ford (2 tys. patentów)
- Robert Bosch (2 tys. patentów)
- Denso (2 tys. patentów)
- Volkswagen (1,9 tys. patentów)
- Honda (1,6 tys. patentów)
- Daimler (1,6 tys. patentów)
- General Motors (1,1 tys. patentów)
- BAIC Motors (1,1 tys. patentów)

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj