Trwa ładowanie...

Podsumowanie wakacji na drogach

Podsumowanie wakacji na drogachŹródło: PAP/Tomasz Wojtasik
d6y8xdh
d6y8xdh

W wakacje w Polsce doszło do blisko 8 tysięcy wypadków drogowych. Zginęło w nich 841 osób, a ponad 10 tys. osób odniosło obrażenia.

Policja wskazuje jednak, że wypadków i ofiar było mniej zarówno niż w pierwszych miesiącach tego roku, jak wakacje zeszłego roku.

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że w czasie wakacji udało się obniżyć najgorsze wskaźniki w ruchu drogowym. Zabitych na drodze było o 143 osoby mniej niż w wakacje 2010 roku, rannych - o 2190. W zeszłoroczne wakacje było o1450 więcej wypadków niż w te wakacje.

Konkolewski wskazuje, że wciąż po polskich drogach porusza się wielu pijanych kierowców. W wakacje policjanci zatrzymali 41 tysięcy pijanych kierujących, czyli o ponad tysiąc więcej niż w wakacje zeszłego roku. Policjanci zapewniają, że nie zaprzestaną licznych kontroli trzeźwości kierowców, w tym z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, który pozwala na odległość stwierdzić alkohol w powietrzu w kabinie samochodu.

Na drogach bezpieczniej
Marek Konkolewski uważa, że na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego ma wpływ kilka czynników. Policjant chwali coraz lepszy stan polskich dróg, akcje na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w mediach i bezpieczniejsze samochody, których używają nasi kierowcy. Zdaniem Konkolewskiego wpływ na bezpieczeństwo mają także przepisy ruchu drogowego dostosowane do wymogów Unii Europejskiej.

Podczas słonecznej pogody więcej osób korzysta z jednośladów. Wciąż jednak wiele osób jadąc motocyklem zachowuje się nieodpowiedzialnie i powoduje wypadki. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy na polskich drogach zginęło 66 motocyklistów.

lop/mw

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj