Trwa ładowanie...
holderName

Mitsubishi eX Concept: tak będą wyglądały elektryczne SUV-y?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mitsubishi eX Concept: tak będą wyglądały elektryczne SUV-y?
(zdjęcie producenta)
holderName

Podczas Salonu Samochodowego w Tokio debiutuje studyjny model Mitsubishi eX Concept. Pojazd jest wizją kompaktowego SUV-a z elektrycznym układem napędowym nowej generacji.

Styliści japońskiej marki podkreślają, że ich celem było stworzenie sportowego crossovera, którego wygląd będzie łączył elegancję nadwozia shooting brake (usportowionego kombi) z liniami kompaktowego SUV-a. Zarówno wizerunek nadwozia jak i wnętrze oraz rozwiązania techniczne mają wskazywać kierunek, w jakim podąży Mitsubishi.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

System napędowy konceptu Twin Motor 4WD został wyposażony w wysokowydajne akumulatory oraz mocne silniki elektryczne. Zasięg na jednym ładowaniu to ok. 400 km. Baterie umieszczono pod podłogą, co obniżyło środek ciężkości. Z układem zintegrowano system dynamiki jazdy S-AWC. W eX Concept znajduje się technologia jazdy autonomicznej.

holderName

Japońscy inżynierowie położyli duży nacisk na bezpieczeństwo. Nie zabrakło układów elektronicznych oraz powłoki gumowej od spodu i po bokach zderzaka, gdzie możliwy jest kontakt z zaroślami lub niskimi przeszkodami. Światła dzienne LED oraz kierunkowskazy umieszczono wysoko, by były dobrze widoczne dla innych, zaś reflektory główne pod zakończeniami zderzaka, by ich nie oślepiać.

ll/moto.wp.pl

Popularne SUV-y w supercenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów