WP

Koniec obniżek na stacjach. Znowu będzie drożej

Mijający przyniósł nam już niewielkie spadki cen na stacjach. Średnie poziomy cen benzyny 95 i oleju napędowego w kraju są jedynie 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem. Ceny autogazu są z kolei wyższe o ok. 2 gr/l. To zapowiedź odwrócenia trendu i lipiec najprawdopodobniej przywita nas podwyżkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw na stacjach pójdą w górę.
Ceny paliw na stacjach pójdą w górę. (East News, Fot: Piotr Kamionka)
WP

Według notowania BM Reflex, cena benzyny 95 wyniosła średnio 5,02 zł/l - o 1 gr mniej niż tydzień wcześniej. Taką samą minimalną obniżkę do poziomu 4,97 zł/l odnotowano w przypadku oleju napędowego. Benzyna 98 nie zmieniła swojej średniej ceny i kosztuje nadal 5,31 zł/l, natomiast LPG podrożało o 2 gr do poziomy 2,12 zł/l. Jednak nie są to szczególnie dobre wiadomości dla kierowców. Wciąż za paliwo płacimy zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Benzyna 95 jest droższa o 67 gr/l, 98 o 65 gr/l, diesel o 84 gr/l, a autogaz o 27 gr/l.

Jak podaje BM Reflex, w tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwach lubuskim, opolskim i dolnośląskim. Za litr tego paliwa płacimy tam średnio 4,99-5,00 zł. Olej napędowy najtańszy jest w województwie dolnośląskim, średnio po 4,94 zł/l. Najdroższe paliwa mamy nadal w województwie warmińsko-mazurskim, tu litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,05 zł, a diesla – 5,02 zł. Na tym samym wysokim poziomie zatankujemy benzynę bezołowiową 95 w województwach podlaskim i zachodniopomorskim.

Zdaniem ekspertów możemy też się pożegnać z obniżkami i przygotować na wzrosty cen paliw. Z prognoz e-petrol.pl wynika, że na stacjach benzynowych ceny będą się raczej stabilizować, a na niektórych ich właściciele mogą zacząć korygować ceny w górę. W przyszłym tygodniu za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 powinniśmy płacić (w zależności od regionu i typu stacji) 4,97-5,07 zł. Wahania cen mogą być także widoczne w przypadku oleju napędowego. W najbliższych dniach cena diesla powinna mieścić się w przedziale od 4,94 zł do 5,05 zł za litr. Użytkownicy samochodów z instalacją gazową, którzy od kilku tygodni obserwują niewielkie, ale systematyczne podwyżki, nadal będą ich świadkami. W tym przypadku zwyżkowa tendencja powinna się utrzymać – z wyliczeń e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu litr LPG na stacjach może kosztować 2,10-2,18 zł.

WP

W kolejnych tygodniach możliwe są dalsze podwyżki, które będą wynikać z rosnących cen ropy.

źródło: BM Reflex, e-petrol.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP