Trwa ładowanie...

Koło Włocławka powstanie nowa fabryka części samochodowych

Kongsberg Automotive Pruszków podpisał list intencyjny z firmą Panattoni Europe na budowę kolejnej fabryki w Polsce. Nowa inwestycja powstanie w Brześciu Kujawskim, a jej szacowana wartość to ok. 150 mln złotych. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że w nowym zakładzie docelowo zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób.

Koło Włocławka powstanie nowa fabryka części samochodowychŹródło: Materiały prasowe
d23ioti
d23ioti

Koncern Kongsberg Automotive w Polsce działa już od 16 lat – pierwszy zakład powstał w Pruszkowie. Norweski producent części dla przemysłu motoryzacyjnego, podjął decyzję o utworzeniu kolejnego zakładu na terenie naszego kraju. Nowa fabryka stanie nieopodal Włocławka, na obszarze o powierzchni ok. 6 ha, tuż przy węźle A1. W zakładzie produkowane będą komponenty takie jak maty grzewcze, systemy wentylacji oraz masażu. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugi kwartał 2017 roku.

- Decyzja o utworzeniu nowego zakładu w Polsce podyktowana jest dużym tempem przyrostu zakładów działających na tym terenie. Fabryka w Pruszkowie zatrudnia dziś ponad 1200 osób. Planowana dynamika wzrostu przychodów to 80 proc. w przeciągu 5 lat - podkreśla Krzysztof Hauk, Dyrektor Generalny w Kongsberg Automotive Pruszków.

Decyzję o lokalizacji nowego zakładu pod Włocławkiem podjęto przede wszystkim ze względu na dobrą infrastrukturę komunikacyjną. Ważna była również nieduża odległość do istniejących już zakładów oraz dostępność kadry technicznej oraz pracowników produkcyjnych.

d23ioti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23ioti
Więcej tematów