Trwa ładowanie...

Wiemy co z przyszłością tyskiej fabryki silników Opla. Można spać spokojnie

Od momentu przejęcia Opla przez francuski koncern PSA zastanawialiśmy się, co będzie dalej z zakładem produkcji silników w Tychach. Francuzi wydali oświadczenie o swoich planach. Ujęta jest w nich też przyszłość polskiej fabryki. Na szczęście.

Wiemy co z przyszłością tyskiej fabryki silników Opla. Można spać spokojnieŹródło: Materiały prasowe, fot: PSA
d1u6y09
d1u6y09

- Jesteśmy teraz po okresie transformacji z Opla amerykańskiego na Opla francuskiego, w związku z czym porządkujemy wszystkie sprawy, dostosowujemy się do wymagań nowego właściciela. Kiedy to wszystko będzie zrealizowane, a już jesteśmy na ostatniej prostej, wtedy znowu będziemy trochę bardziej komunikatywni - powiedział lutym 2018 r. dla Polskiej Agencji Prasowej dyrektor Opel Manufacturing Poland Andrzej Korpak. Po miesiącu oczekiwań pojawił się pierwszy oficjalny komunikat.

Po modernizacji fabryki w Tychach francuski koncern ogłasił, że zamierza dostosować moce produkcyjne polskiej fabryki w zakresie silników grupy PSA. Wiąże się to ze zwiększającą się stopniowo produkcją modeli Opla i Vauxhalla opartych na platformach Grupy PSA i wyposażonych w układy napędowe oraz technologie Groupe PSA. Grupa będzie produkować silniki PureTech także w Tychach”.

Mowa konkretnie o benzynowych jednostkach 3-cylindrowych z turbodoładowaniem, które są instalowane w niemal wszystkich samochodach Grupy PSA. Po przejęciu przez Francuzów niemieckiej marki ta jednostka napędowa pojawia się również w coraz większej liczbie modeli Opla: Crossland X, Grandland X oraz nowe Combo.

Produkcja tych silników w polskiej fabryce rozpocznie się w 2019 r. W tym samym roku startuje również produkcja na Węgrzech w Szentgotthárd. Francuski koncern ma zamiar zwiększyć wolumen produkcji skrzyń biegów we francuskich zakładach w Valenciennes. Do tej pory przekładnie automatyczne firmy Aisin były importowane z Japonii oraz Chin. Powiększy się również produkcja skrzyń manualnych w fabryce Metz-Borny (Francja) oraz w Aspern (Austria).

PSA przygotowuje obecnie swoją fabrykę w Trémery (Francja) do wytwarzania silników elektrycznych, począwszy od 2019 r. Celem Grupy jest wprowadzenie takich napędów do wszystkich swoich modeli do roku 2025.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj