Toyota zapowiada nową generację RAV4. Auto na razie owiane jest tajemnicą

Jeden z najbardziej poważanych kompaktowych SUV-ów, Toyota RAV4, w tym roku odrodzi się w nowej generacji. Premiera samochodu będzie miała miejsce podczas nowojorskiego salonu samochodowego. O aucie na razie nie można powiedzieć nic pewnego, bo Japończycy trzymają karty przy sobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera nowej RAV4 w Nowym Jorku nie jest przypadkowa. Obecnie to najpopularniejszy samochód Toyoty w USA
Premiera nowej RAV4 w Nowym Jorku nie jest przypadkowa. Obecnie to najpopularniejszy samochód Toyoty w USA (Materiały prasowe)

Nowojorska konferencja prasowa Toyoty, na której model zostanie zaprezentowany, odbędzie się w środę, 28 marca, o godzinie 9:10 lokalnego czasu. Relacja na żywo z konferencji prasowej będzie dostępna w internecie. W odpowiednim czasie wystarczy wpisać w okno przeglądarki https://livestream.com/Toyota/NYC2018, by przenieść się do Nowego Jorku. Na razie mamy jedno zdjęcie przedstawiające sylwetkę samochodu na tle zachodzącego słońca. I nic więcej. Japończycy poskąpili nam informacji na temat nowej RAV4. Można jednak mieć prawie pewne domysły.

Japoński SUV z pewnością będzie miał wiele wspólnego z UX-em, nowym dzieckiem Lexusa, czyli marki należącej do Toyoty. To oznacza, że prawdopodobnie powstał na platformie TNGA. Niemal pewne jest też, że samochód ten, podobnie jak nowy Auris zaprezentowany w Genewie, będzie występował w dwóch opcjach napędu hybrydowego.

W przypadku Aurisa będzie można wybrać pomiędzy znanym z Priusa zespołem hybrydowym wykorzystującym silnik 1,8 o całkowitej mocy 122 KM, a większą jednostką z nowym motorem 2,0. Ten drugi napęd oferuje 180 KM, co w aucie pokroju RAV4 powinno sprawdzić się doskonale. W przypadku Aurisa Toyota zrezygnowała z oferowania diesli. W przypadku większego SUV-a taki ruch byłby ryzykowny, ale niewykluczone, że Toyota postawi wszystko na jedną kartę.

Więcej pewnych informacji poznamy podczas New York International Auto Show 28 marca.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.