Trwa ładowanie...

Toyota zapowiada nową generację RAV4. Auto na razie owiane jest tajemnicą

Jeden z najbardziej poważanych kompaktowych SUV-ów, Toyota RAV4, w tym roku odrodzi się w nowej generacji. Premiera samochodu będzie miała miejsce podczas nowojorskiego salonu samochodowego. O aucie na razie nie można powiedzieć nic pewnego, bo Japończycy trzymają karty przy sobie.
Share
Premiera nowej RAV4 w Nowym Jorku nie jest przypadkowa. Obecnie to najpopularniejszy samochód Toyoty w USA
Premiera nowej RAV4 w Nowym Jorku nie jest przypadkowa. Obecnie to najpopularniejszy samochód Toyoty w USAŹródło: Materiały prasowe
d1u8frd

Nowojorska konferencja prasowa Toyoty, na której model zostanie zaprezentowany, odbędzie się w środę, 28 marca, o godzinie 9:10 lokalnego czasu. Relacja na żywo z konferencji prasowej będzie dostępna w internecie. W odpowiednim czasie wystarczy wpisać w okno przeglądarki https://livestream.com/Toyota/NYC2018, by przenieść się do Nowego Jorku. Na razie mamy jedno zdjęcie przedstawiające sylwetkę samochodu na tle zachodzącego słońca. I nic więcej. Japończycy poskąpili nam informacji na temat nowej RAV4. Można jednak mieć prawie pewne domysły.

Japoński SUV z pewnością będzie miał wiele wspólnego z UX-em, nowym dzieckiem Lexusa, czyli marki należącej do Toyoty. To oznacza, że prawdopodobnie powstał na platformie TNGA. Niemal pewne jest też, że samochód ten, podobnie jak nowy Auris zaprezentowany w Genewie, będzie występował w dwóch opcjach napędu hybrydowego.

W przypadku Aurisa będzie można wybrać pomiędzy znanym z Priusa zespołem hybrydowym wykorzystującym silnik 1,8 o całkowitej mocy 122 KM, a większą jednostką z nowym motorem 2,0. Ten drugi napęd oferuje 180 KM, co w aucie pokroju RAV4 powinno sprawdzić się doskonale. W przypadku Aurisa Toyota zrezygnowała z oferowania diesli. W przypadku większego SUV-a taki ruch byłby ryzykowny, ale niewykluczone, że Toyota postawi wszystko na jedną kartę.

Więcej pewnych informacji poznamy podczas New York International Auto Show 28 marca.

d1u8frd

Podziel się opinią

Share
d1u8frd
d1u8frd
Więcej tematów