Trwa ładowanie...
dpjcvyf
mazda

Toyota i Mazda zawarły umowę o partnerstwie. Czy powstanie godny konkurent Tesli?

Toyota i Mazda od wielu lat działały w kierunku nawiązania współpracy. Po sfinalizowaniu umowy o partnerstwie zarządy obu firm ujawniają, na czym ta współpraca ma polegać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota i Mazda zawarły umowę o partnerstwie. Czy powstanie godny konkurent Tesli?
(Materiały prasowe)
dpjcvyf

Zarówno zarząd firmy Toyota, jak i zarząd Mazdy postanowiły działać razem na rzecz najważniejszych obszarów, w których obie firmy widzą swoją przyszłość. W oficjalnych przekazach wspomina się o tym, że w pierwszej kolejności owocami współpracy będą auta produkowane na rynek w USA. Kolejna platforma, na której zawarto porozumienie, to wspólne rozwijanie technologii pojazdów elektrycznych, a także rozwijanie technologii sieciowej komunikacji samochodów.

Ważnym aspektem dla obu firm są też zaawansowane technologie bezpieczeństwa. Konkretne projekty nie zostały jeszcze ujawnione, ale ze współpracy tak dużych podmiotów wynikają zwykle dobre produkty.

Współpraca kapitałowa

dpjcvyf

W oparciu o zawartą umowę firmy będą dążyć do rozwijania zrównoważonej współpracy m.in. poprzez wzajemny zakup akcji.

Toyota nabędzie 31 928 500 akcji zwykłych nowo wyemitowanych przez Mazdę (5,05 proc. udziałów o wartości 50 mld jenów). Mazda nabędzie akcje własne Toyoty, stanowiące równowartość akcji Mazdy nabywanych przez Toyotę (0,25 proc. udziałów). Obie firmy planują wykorzystać przychody ze zwiększenia kapitału na pokrycie kosztów związanych z utworzeniem przedsiębiorstwa joint venture, które będzie produkować pojazdy w USA.

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf