Trwa ładowanie...
d32mnms

Salon samochodowy w Szanghaju: gwiazdą Volkswagena samochód elektryczny

Jeszcze niedawno salony samochodowe budziły zainteresowanie ze względu na odbywające się tam premiery sportowych modeli z potężnymi silnikami i wydającym rasowy dźwięk wydechami. Dziś coraz częściej duży nacisk kładziony jest na auta elektryczne i hybrydowe. Tak będzie w Szanghaju.
Share
Salon samochodowy w Szanghaju: gwiazdą Volkswagena samochód elektryczny
Źródło: Materiały prasowe
d32mnms

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju, który rozpocznie się 19 kwietnia, gwiazdą stoiska Volkswagena będzie koncepcyjny model. Na razie producent pokazał jedynie dwie grafiki prezentujące fragmenty tego samochodu. Wiadomo, że będzie to crossover z karoserią stylizowaną na wzór samochodów coupe, a jego napęd będzie elektryczny.

Koncepcyjne auto ma należeć do rodziny, w której umieścić można wcześniejsze koncepty Volkswagena - I.D. oraz I.D. Buzz. Niemiecka marka zapewnia, że wyróżnikiem nowego pojazdu będzie jego nieprzeciętny zasięg. Samochód pomyślany jest jako w pełni autonomiczny. Gdy jego kierownica nie jest potrzebna, cofa się w kierunku deski rozdzielczej, wpasowując się w jej zabudowę. Tryb jazdy autonomicznej nowego modelu działa w oparciu o dane nadchodzące z kamer, laserowych skanerów i radarów. W USA nowość Volkswagena rozważa się w kontekście przyszłej konkurencji dla Tesli X.

d32mnms

Volkswagen przygotowuje się do istotnego przebudowania swojej gamy w ciągu następnych 5-10 lat. Zgodnie z założeniem znacznie większy ciężar ma zostać położony właśnie na samochody o napędzie elektrycznym. W ciągu następnych czterech lat firma zamierza zaprezentować 15 modeli elektrycznych i spodziewa się, że ich roczna sprzedaż od 2020 roku nie będzie mniejsza niż 400 tys. sztuk. Niemiecka marka nie jest jednak osamotniona w swoich planach.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

General Motors do 2020 roku wyda 3,8 miliarda dolarów na rozwój technologii elektrycznej i hybryd typu plug-in. W Szanghaju pokaże Buicka Velite 5, bazującego na rozwiązaniach zastosowanych w Chevrolecie Volcie.

Na planowaną gamę dziesięciu elektrycznych samochodów Mercedes zamierza wydać jeszcze więcej - prawie 11 miliardów dolarów.

d32mnms

W 2018 roku Ford chce zaprezentować crossovera z hybrydową jednostką napędową typu plug-in. W ciągu następnych pięciu lat w portfolio amerykańskiej marki pojawi się zaś w pełni elektryczny crossover.

Prezentacja samochodów elektrycznych w Chinach nie jest przypadkiem. W 2016 roku w Państwie Środka sprzedano 507 tys. samochodów elektrycznych, a eksperci sądzą, że segment ten czeka dalszy wzrost popularności. Przewiduje się, że podobnie będzie w Europie, gdzie w 2030 roku 20 proc. rynku ma należeć do samochodów elektrycznych, a kolejne 46 proc. do hybryd i hybryd plug-in. Czeka nas więc rewolucja motoryzacyjna.

Źródło: Automotive News Europe

d32mnms

Podziel się opinią

Share
d32mnms
d32mnms
Więcej tematów