Trwa ładowanie...

Rząd Niemiec chce ratować starsze diesle. W grę wchodzi wyposażenie ich w system SCR

Wielu Polaków czeka na tanie samochody z silnikami Diesla z Niemiec. Być może niepotrzebnie. Niemiecki rząd proponuje utworzenie funduszu, z którego środków finansowane byłoby wyposażanie ich w instalację wykorzystującą AdBlue. Nie straciłyby one wówczas na wartości.

Rząd Niemiec chce ratować starsze diesle. W grę wchodzi wyposażenie ich w system SCRŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Budzik
d18tafa
d18tafa

W lutym Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że władze niemieckich miast mogą wprowadzać zakazy poruszania się w wyznaczonych strefach samochodami, które emitują szczególnie dużo tlenków azotu (NOx). W praktyce oznacza to otwartą drogę do wyeliminowania z centrów miast diesli niespełniających normy Euro 6. W Niemczech na ok. 15 mln osobowych aut z silnikami wysokoprężnymi problem dotyczy 12,3 mln pojazdów.

Decyzja sądu sprawiła, że wiele osób wróżyło szybki spadek wartości kilkuletnich diesli w Niemczech. To z kolei sprawiło, że w Polsce wielu handlarzy i osób myślących o zmianie auta zacierało ręce. Jak informuje "Automotive News Europe", niemiecki rząd wystąpił z propozycją, która może uratować znaczną część z zagrożonych samochodów.

Niemieckie władze proponują utworzenie funduszu, na którego aktywa złożyłby się niemiecki budżet i producenci samochodów. Uzyskane w ten sposób pieniądze miałyby posłużyć do wyposażenia w system SCR tych samochodów, które dzięki temu mogłyby osiągnąć normę Euro 6.

System selektywnej redukcji katalitycznej wykorzystuje płyn AdBlue. Jest on wtryskiwany do katalizatora SCR znajdującego się w przebiegu układu wydechowego. W efekcie ograniczana jest emisja tlenków azotu mających wpływ na zwiększanie się liczby zachorowań na nowotwory. Montaż układu SCR pozostaje bez wpływu na wydajność silnika.

d18tafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18tafa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj