WP

Rząd Niemiec chce ratować starsze diesle. W grę wchodzi wyposażenie ich w system SCR

Wielu Polaków czeka na tanie samochody z silnikami Diesla z Niemiec. Być może niepotrzebnie. Niemiecki rząd proponuje utworzenie funduszu, z którego środków finansowane byłoby wyposażanie ich w instalację wykorzystującą AdBlue. Nie straciłyby one wówczas na wartości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stare diesle dostaną zakaz wjazdu do miast. Co dalej się z nimi stanie?
Stare diesle dostaną zakaz wjazdu do miast. Co dalej się z nimi stanie? (WP.PL, Fot: Tomasz Budzik)
WP

W lutym Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że władze niemieckich miast mogą wprowadzać zakazy poruszania się w wyznaczonych strefach samochodami, które emitują szczególnie dużo tlenków azotu (NOx). W praktyce oznacza to otwartą drogę do wyeliminowania z centrów miast diesli niespełniających normy Euro 6. W Niemczech na ok. 15 mln osobowych aut z silnikami wysokoprężnymi problem dotyczy 12,3 mln pojazdów.

Decyzja sądu sprawiła, że wiele osób wróżyło szybki spadek wartości kilkuletnich diesli w Niemczech. To z kolei sprawiło, że w Polsce wielu handlarzy i osób myślących o zmianie auta zacierało ręce. Jak informuje "Automotive News Europe", niemiecki rząd wystąpił z propozycją, która może uratować znaczną część z zagrożonych samochodów.

Niemieckie władze proponują utworzenie funduszu, na którego aktywa złożyłby się niemiecki budżet i producenci samochodów. Uzyskane w ten sposób pieniądze miałyby posłużyć do wyposażenia w system SCR tych samochodów, które dzięki temu mogłyby osiągnąć normę Euro 6.

WP

System selektywnej redukcji katalitycznej wykorzystuje płyn AdBlue. Jest on wtryskiwany do katalizatora SCR znajdującego się w przebiegu układu wydechowego. W efekcie ograniczana jest emisja tlenków azotu mających wpływ na zwiększanie się liczby zachorowań na nowotwory. Montaż układu SCR pozostaje bez wpływu na wydajność silnika.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP