Trwa ładowanie...

Pomiar spalin będzie przeprowadzany w rzeczywistych warunkach drogowych?

Share
Pomiar spalin będzie przeprowadzany w rzeczywistych warunkach drogowych?
Źródło: Materiały prasowe
d3m0dkl

Europosłowie chcą testowania poziomu emisji spalin samochodów warunkach rzeczywistych. Jest to odpowiedz na ujawniony skandal fałszerstw koncernu Volkswagena.

Parlament chce, by badania emisji były przeprowadzane w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego, dla wszystkich substancji zanieczyszczających. Parlament wezwał też Komisję Europejską do zmiany obecnego systemu homologacji. Zwrócił się też o zagwarantowanie, by informacje udzielane konsumentom były prawidłowe, użyteczne i porównywalne.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W przyjętej rezolucji europosłowie stanowczo potępili wszelkie oszustwa dokonywane przez producentów samochodów i wezwali przedsiębiorstwa do wzięcia pełnej odpowiedzialności i współpracę z władzami w trakcie prowadzonych śledztw. Zobowiązali Komisję do poinformowania Parlamentu na piśmie o wynikach dochodzeń i zastosowanych karach, do dnia 31 marca 2016.

d3m0dkl

Posłowie jeszcze przed wybuchem skandalu wielokrotnie apelowali o wprowadzenie obowiązku badania emisji samochodowych, które określałyby stan faktyczny, chcąc położyć kres wyraźnym rozbieżnościom między oficjalnym i rzeczywistym, stwierdzonym poziomu zużycia paliwa i emisji spalin.

ll/moto.wp.pl

Żarówki Osram do każdego samochodu. Sprawdź!

d3m0dkl

Podziel się opinią

Share
d3m0dkl
d3m0dkl
Więcej tematów