Trwa ładowanie...
d1rgy5y

Ping-pong z fotoradarami

d1rgy5y
d1rgy5y

Warszawska prokuratura badająca sprawę ewentualnych nieprawidłowości przy przetargu na fotoradary dla "drogówki" w całym kraju uznała, że winę za to mogą ponosić m.in. pracownicy Komendy Głównej Policji, informuje "Trybuna".

Sprawę przekazano do Rzeszowa, gdzie toczyło się pierwotne śledztwo dotyczące wartego ponad 9 mln zł przetargu. Prokuratura w Rzeszowie jednak sprawę uważa za zamkniętą i zwróciła akta z powrotem do Warszawy. Taki prokuratorski ping-pong, pisze gazeta. - Komuś chyba zależy, aby winni nieprawidłowości nie zostali ujawnieni, mówi Mirosław Erbel. To m.in. on poinformował prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Twierdzi, że kupione przez KGP w maju 2006 r. urządzenia nie spełniają wymogów technicznych, które określono w ofercie przetargowej. Erbel jest przedstawicielem jednej z firm, która przetarg przegrała. Komenda główna zapewnia, że przetarg został przeprowadzony prawidłowo, choć "były pewne błędy" związane z obsługą fotoradarów. Coś wręcz przeciwnego mówi opinia specjalistów z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie, z której wynika, że kupiony sprzęt nie spełnia co najmniej trzech wymogów stawianych takim urządzeniom. (PAP)

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj