Trwa ładowanie...
d2qmtlm

Marki najbardziej godne zaufania. Ranking z Australii

Samochody są częścią naszego życia. Czasem jednak zamiast służyć nam pomocą, sprawiają kłopoty. Oto marki, które według Australijczyków produkują najpewniejsze auta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marki najbardziej godne zaufania. Ranking z Australii
(Materiały prasowe)
d2qmtlm

Warto poznawać inne, nawet odległe punkty widzenia na interesujące nas zagadnienia. Chyba każdy zmotoryzowany marzy o tym, by samochód był nie tylko wygodny i przyjemny w prowadzeniu, ale też niezawodny. O tym, które marki najbardziej cenione są w Polsce czy Europie, można łatwo przekonać się, przyglądając się poruszającym się drogami pojazdom. W końcu każdy głosuje tu własnym portfelem. A co o niezawodności aut sądzą po drugiej stronie świata?

Na to pytanie odpowiada przygotowane przez firmę analityczną Roy Morgan zestawienie, powstałe wskutek opracowania ponad 14 tys. ankiet. Oto pierwsza dziesiątka.

1. Toyota
2. Mazda
3. Honda
4. Subaru
5. Nissan
6. Hyundai
7. Tesla
8. Mercedes
9. Kia
10. Ford

Jak łatwo zauważyć, królują marki japońskie. Pierwsze miejsce okupuje Toyota, która i w Polsce jest ceniona głównie za niezawodność. Kolejne cztery miejsca również zajmują marki z Kraju Kwitnącej Wiśni. W pierwszej dziesiątce swoje miejsce znalazły również dwie marki koreańskie – Hyundai oraz Kia.

d2qmtlm

Niespodziankę może stanowić wyprzedzenie cenionego w Europie Mercedesa przez Teslę. Być może wiąże się to z faktem, że samochody elektryczne, jako prostsze w konstrukcji, nie są tak podatne na usterki jak pojazdy ze spalinowymi jednostkami napędowymi. Zaskoczeniem może być również obecność Forda na dziesiątym miejscu. W Polsce marka ta u wielu kierowców nie cieszy się estymą. Może czas zweryfikować stereotypy?

Na australijskiej liście znalazło się miejsce tylko dla jednej europejskiej marki. Wygląda na to, że producenci ze Starego Kontynentu mają przed sobą sporo pracy.

d2qmtlm

Podziel się opinią

Share

d2qmtlm

d2qmtlm