Trwa ładowanie...
d8ch7fu

Brali łapówki za lewe przeglądy pojazdów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brali łapówki za lewe przeglądy pojazdów
(PAP)
d8ch7fu

Policjanci zatrzymali trzech diagnostów z jednej ze stacji kontroli technicznej pojazdów w okolicach Poddębic (Łódzkie), podejrzanych o korupcję. Mężczyźni za łapówki wpisywali w dokumenty dobry stan techniczny pojazdów bez przeprowadzenia ich badań.

(fot. PAP-KRZYSZTOF ŚWIDERSKI )

Podejrzani to mieszkańcy powiatu poddębickiego w wieku od 30 do 56 lat. Grozi im kara do 8 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka poddębickiej policji, Elżbieta Tomczak.

d8ch7fu

Ustalono, że cała trójka, pełniąc funkcję publiczną diagnostów, wielokrotnie przyjmowała korzyści majątkowe w drobnych kwotach 10-15 złotych. W zamian za to poświadczali w dowodach rejestracyjnych wykonanie badania technicznego pojazdów różnych marek i rodzajów, bez przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki.

Oprócz zarzutów korupcyjnych przedstawiono im kilkanaście innych dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Zabezpieczono komputery i pieczątki, którymi się posługiwali. Prokurator Rejonowy w Poddębicach zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenia majątkowe. Policja ocenia sprawę jako rozwojową.

d8ch7fu

Podziel się opinią

Share

d8ch7fu

d8ch7fu