Trwa ładowanie...
ycipk-122ct9

Areszt za załatwianie przeglądów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Areszt za załatwianie przeglądów
(PAP/Marcin Bielecki)
ycipk-122ct9

_ Zdjęcie ma charakter wyłącznie ilustracyjny. Zamieszczony tekst nie dotyczy osób umieszczonych na zdjęciach. _

*Wielu kierowcom wydaje się, że tak zwane dogadanie się z diagnostą w sprawie przeglądu technicznego to niewiele znaczący grzeszek. Nic bardziej mylnego. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjanci ze Zgorzelca zatrzymali dwóch diagnostów samochodowych, którzy są podejrzani o przyjmowanie łapówek w zamian za fikcyjne przeglądy pojazdów. *

Przestępczy proceder prowadzony był na terenie jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie zgorzeleckim. Zatrzymani zostali także właściciele samochodów, którzy wręczali łapówki. Policyjna akcja zaczęła się pod wpływem informacji o dwóch osobach pracujących na jednej ze stacji diagnostycznych funkcjonujących na terenie powiatu zgorzeleckiego, które niezgodnie z prawem przeprowadzają badania techniczne pojazdów.

ycipk-122ct9

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie potwierdził, że dwóch mieszkańców Zgorzelca w wieku 42 i 37 lat, pracujących na stanowiskach diagnostów samochodowych, przyjmowało łapówki za fikcyjne przeprowadzenie badań technicznych.

Funkcjonariusze wiedzą już o co najmniej kilkudziesięciu przypadkach, w których właściciele samochodów osobowych uzyskiwali pieczątkę obowiązkowego, corocznego, badania technicznego pojazdu, nie wjeżdżając nawet samochodem na teren stanowiska diagnostycznego. W wielu przypadkach wystarczał tylko dowód rejestracyjny. Diagności nawet nie widzieli auta, którego dotyczyła sprawa.

Policjanci w dalszym ciągu dokładnie sprawdzają i analizują zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Mężczyznom grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-122ct9

ycipk-122ct9
ycipk-122ct9