Qaqwqwrqw
Zimą należy tankować do pełna. Dlaczego?

Zimą należy tankować do pełna. Dlaczego?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Mrozy sprawiają kierowcom wiele problemów. Oprócz potrzeby zeskrobywania lodu czy rozładowanych akumulatorów, trzeba też zmienić przyzwyczajenia związane z tankowaniem.

- W takim okresie trzeba zmienić patrzenie na tankowanie. Nie wysuszajmy baku do końca, tylko uzupełniajmy go, gdy jest wypełniony w połowie. Zwłaszcza, gdy poruszamy się drogami szybkiego ruchu - powiedział Kuba Bielak z TVN Turbo.

Qaqwqwrqw

Zimowa aura może spowodować nawet kilkugodzinne korki na autostradzie. Wtedy spalanie znacząco wzrasta, a na takich drogach stacje benzynowe znajdują się co kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego warto zawsze mieć zapas paliwa. Przydatne są też koce i ciepła kawa lub herbata w termosie.

Tankowanie do pełna w czasie mrozów jest też wskazane z jeszcze jednego powodu. Przy niskich temperaturach w baku osadza się więcej wody, a w pustym zbiorniku powierzchnia na której może się skraplać para wodna jest większa.

Szczególnie zimą warto też pamiętać o tankowaniu paliwa z pewnego źródła. W przypadku benzyny jej letnia wersja nie przyczyni się do dużych problemów, ale w oleju napędowym wytrącać się może parafina, która zatka układ paliwowy i unieruchomi auto.

źródło: TVN24

Qaqwqwrqw

sj, Wirtualna Polska

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw