Trwa ładowanie...

Zatrzymano dwóch nastolatków na quadzie i motocyklu. Jeden próbował rozjechać strażnika leśnego

Strażnicy leśni zostali poinformowani przez spacerowiczów o tym, że dwie osoby na quadzie i motocyklu crossowym jeżdżą po rezerwacie. Gdy chcieli ich zatrzymać, jeden z kierujących próbował staranować funkcjonariusza. Po zatrzymaniu okazało się, że "zabawę" w lesie urządziło sobie dwóch nastolatków.
Share
Strażnicy leśni zatrzymali dwóch nastolatków.
Strażnicy leśni zatrzymali dwóch nastolatków.Źródło: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów
d3ztwoe

Sytuacja miała miejsce na terenie rezerwatu "Mójka" w leśnictwie Kąkolówka na południe od Rzeszowa. Po otrzymaniu zgłoszenia o osobach jeżdżących pojazdami terenowymi patrol Straży Leśnej udał się na miejsce i zlokalizował motocyklistę oraz quadowca, którzy nielegalnie wjechali na teren rezerwatu. Podczas próby zatrzymania nie reagowali na sygnały dawane przez funkcjonariuszy, a kierowca quada usiłował nawet staranować jednego ze strażników.

Po pościgu udało się zatrzymać łamiących przepisy i przekazać policjantom z komisariatu w Dynowie. Jak się okazało, quadem i motocyklem crossowym jeździło dwóch nastolatków. Oba pojazdy były niezarejestrowane i zostały przekazane rodzicom.

Starszy z zatrzymanych ukończył 17 lat, więc grozi mu mandat w wysokości 500 zł za wjazd do lasu i kara za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Drugi jest osobą nieletnią, więc jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Obaj odpowiedzą też za niezatrzymanie się do kontroli po poleceniach funkcjonariuszy.

d3ztwoe

– Wypowiadamy wojnę quadowcom i crossowcom, wprowadzamy dyżury Straży Leśnej w godzinach wieczornych i w weekendy w całym regionie, by ten proceder ukrócić – deklaruje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. Straż Leśna przypomina, że za nieuprawniony wjazd na tereny leśne grozi grzywna wysokości do 5000 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ztwoe

Podziel się opinią

Share
d3ztwoe
d3ztwoe
Więcej tematów