Trwa ładowanie...
d1j1czl

Z wymianą opon lepiej poczekać na długotrwałe ocieplenie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z wymianą opon lepiej poczekać na długotrwałe ocieplenie
(Materiały prasowe)
d1j1czl

*Z wymianą opon na letnie nie warto się przesadnie spieszyć. Przekonali się o tym zapewne ci kierowcy, którzy na święta wyruszyli na letnim ogumieniu i mieli problemy na śliskich i ośnieżonych drogach. *

- Na rozstanie się z „zimówkami” warto poczekać na długotrwałe ocieplenie - radzi właściciel warsztatu samochodowego Jan Przybysz. Jazda na oponach zimowych w nieco cieplejsze dni nie wpłynie drastycznie na ich zużycie, a może uchronić przed niebezpieczeństwem przy porannej gołoledzi i niespodziewanymi opadami śniegu.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Jeśli jednak przez dłuższy czas temperatura w nocy utrzymuje się powyżej 4-6 stopni Celsjusza, a średniodobowa temperatura powietrza wynosi ponad 7 stopni warto wyposażyć auto w opony letnie.

d1j1czl

Jan Przybysz tłumaczy, że „zimówki" w wysokich temperaturach stają się zbyt miękkie, szybciej się zużywają i gorzej hamują. Opony zimowe i letnie zawierają całkiem inne mieszanki gumy, przystosowane do innych warunków i temperatur. Od właściwego doboru opon zależy nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze.

Test opon letnich 2015 ADAC:

ll/moto.wp.pl

d1j1czl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1j1czl

d1j1czl
d1j1czl