Trwa ładowanie...
d2b86w3

Wszystkich Świętych kosztowne dla wielu kierowców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkich Świętych kosztowne dla wielu kierowców
(Policja.pl)
d2b86w3

Początek listopada był dla wielu kierowców nie tylko okazją do zadumy, ale też do...zubożenia portfela. Okazało się, że liczba "suszarek" w trakcie długiego weekendu wzrosła niemal 2,5-krotnie.

W dniach 1-3 listopada zarejestrowano w Polsce 1 206 kontroli policyjnych, natomiast dwa weekendy wcześniej było ich znacznie mniej, bo 488. Zasada jest prosta - jeśli kierowca przestrzega przepisów to "suszarki" są mu niestraszne. Jeśli jednak jest na bakier z kodeksem drogowym, to musi liczyć się z wieloma nieprzyjemnościami. Mandat to i tak niewielka kara biorąc pod uwagę, że brak rozsądku na drodze może kosztować zdrowie i życie.

Od czwartku do niedzieli w 338 wypadkach drogowych w całym kraju zginęło 38 osób, a 410 zostało rannych. Nad bezpieczeństwem osób, które odwiedzały cmentarze z okazji Wszystkich Świętych, czuwało ok. 10 000 funkcjonariuszy w ramach akcji "Znicz 2013". Najwięcej było ich na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość. Kierowali także ruchem przy nekropoliach.

Źródło: korkowo.pl/PAP

ll/moto.wp.pl

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3