Trwa ładowanie...

Wolno i bez nerwów podczas Wszystkich Świętych

Wolno i bez nerwów podczas Wszystkich ŚwiętychŹródło: PAP/Grzegorz Jakubowski
du0xays
du0xays

W dzień Wszystkich Świętych wielu kierowców, również "niedzielnych", odpala swoje samochody by ruszyć na cmentarze odwiedzić groby bliskich. Trzeba pamiętać, że jest to na drogach bardzo niebezpieczny okres.

Wiedząc, że ruch na ulicach będzie wzmożony warto wyjechać wcześniej niż wskazuje na to czas potrzebny na przebycie tej samej drogi w innym terminie oraz sprawdzić, jakie zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone przy docelowym cmentarze. Nie dajmy się się wyprowadzić z równowagi - korki przy dojeździe czy problemy z parkowaniem mogą doprowadzić do nieracjonalnych i niebezpiecznych zachowań czy parkowania w niedozwolonych miejscach. Warto zachować spokój.

Grzechami kierowców, które często można zauważyć podczas dnia Wszystkich Świętych są nadmierna prędkość, wyprzedzanie "na trzeciego" czy jazda po poboczu. Zmotoryzowani próbują w ten sposób nadrobić stracony czas. Warto pamiętać, że na zachowanie kierowców duży wpływ mają pasażerowie. Nie powinni oni denerwować prowadzącego czy wywierać presji na jak najszybsze dotarcie do celu.

Gdy pasażerami są dzieci, należy zaplanować częstsze postoje i zapewnić im zajęcie podczas jazdy. Dla maluchów warto zabrać zabawki, ale najlepiej takie, które są miękkie i nie wyrządzą nikomu krzywdy np. podczas nagłego hamowania. Często w tym okresie roku w samochodzie znajduje się po kilku pasażerów co może prowadzić do dużej liczby poszkodowanych jeśli dojdzie do wypadku. Trzeba opanować emocje a prędkość dostosować do przepisów oraz panujących warunków atmosferycznych.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

ll/moto.wp.pl

du0xays
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du0xays
Więcej tematów