Trwa ładowanie...
dka0kj1

Wolno i bez nerwów podczas Wszystkich Świętych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wolno i bez nerwów podczas Wszystkich Świętych
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
dka0kj1

W dzień Wszystkich Świętych wielu kierowców, również "niedzielnych", odpala swoje samochody by ruszyć na cmentarze odwiedzić groby bliskich. Trzeba pamiętać, że jest to na drogach bardzo niebezpieczny okres.

Wiedząc, że ruch na ulicach będzie wzmożony warto wyjechać wcześniej niż wskazuje na to czas potrzebny na przebycie tej samej drogi w innym terminie oraz sprawdzić, jakie zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone przy docelowym cmentarze. Nie dajmy się się wyprowadzić z równowagi - korki przy dojeździe czy problemy z parkowaniem mogą doprowadzić do nieracjonalnych i niebezpiecznych zachowań czy parkowania w niedozwolonych miejscach. Warto zachować spokój.

Grzechami kierowców, które często można zauważyć podczas dnia Wszystkich Świętych są nadmierna prędkość, wyprzedzanie "na trzeciego" czy jazda po poboczu. Zmotoryzowani próbują w ten sposób nadrobić stracony czas. Warto pamiętać, że na zachowanie kierowców duży wpływ mają pasażerowie. Nie powinni oni denerwować prowadzącego czy wywierać presji na jak najszybsze dotarcie do celu.

dka0kj1

Gdy pasażerami są dzieci, należy zaplanować częstsze postoje i zapewnić im zajęcie podczas jazdy. Dla maluchów warto zabrać zabawki, ale najlepiej takie, które są miękkie i nie wyrządzą nikomu krzywdy np. podczas nagłego hamowania. Często w tym okresie roku w samochodzie znajduje się po kilku pasażerów co może prowadzić do dużej liczby poszkodowanych jeśli dojdzie do wypadku. Trzeba opanować emocje a prędkość dostosować do przepisów oraz panujących warunków atmosferycznych.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

ll/moto.wp.pl

Nawigacje GPS na Allegro. Sprawdź ceny i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

dka0kj1

Podziel się opinią

Share

dka0kj1

dka0kj1