Trwa ładowanie...

W 10 dni 600 zamówień na Toyotę Mirai

W 10 dni 600 zamówień na Toyotę MiraiŹródło: Materiały prasowe
d3myzev
d3myzev

Toyota zebrała w Kalifornii 600 zamówień na model Mirai w ciągu pierwszych 10 dni od rozpoczęcia zapisów. Jest to pierwsze na świecie seryjne auto napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Pojazd trafi do salonów w tym stanie USA w październiku, lecz już teraz wiadomo, że prawdopodobnie zostanie przekroczony plan sprzedaży na ten rok, który ustalono na poziomie 3 000 egzemplarzy.

Tak duże zainteresowanie oznacza wyzwanie dla Toyoty w zwiększenie produkcji Mirai. Po raz pierwszy taką decyzję podjęto w styczniu br., gdy okazało się, że japońscy klienci złożyli 1 500 zamówień w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży. Na rodzimym rynku samochód pojawił się w punktach sprzedaży 15 grudnia 2014 r.

d3myzev

Na razie możliwości dalszego zwiększania produkcji są ograniczone ze względu na to, że samochody na ogniwa paliwowe powstają w niewielkiej fabryce Motomachi w Toyota City, gdzie są budowane w dużej mierze ręcznie. Obecnie linię produkcyjną opuszczają jedynie 3 egzemplarze dziennie. Planowane jest natomiast uruchomienie wielkoskalowej produkcji Mirai w przyszłości.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d3myzev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myzev
Więcej tematów