Trwa ładowanie...
d40t4od

Toyota wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata
(Materiały prasowe)
d40t4od

W 2017 r. Toyota wróci na trasy serii FIA World Rally Championship. Jej bronią ma być Yaris WRC, zaprojektowany i zbudowany od podstaw w centrum technicznym w Kolonii.

Pojazd napędza 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który rozwija 300 KM mocy. Przez najbliższe dwa lata będą przeprowadzane testy tego modelu, które w pełni przygotują markę do serii WRC. Auto poddano podstawowym sprawdzianom na europejskich nawierzchniach asfaltowych i szutrowych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d40t4od

Do tej pory Yarisem jeździło kilku młodych kierowców, z 27-letnim Francuzem Ericem Camiliem na czele. Weźmie on jako pierwszy udział w specjalnym programie szkolenia zawodników juniorów. Camili będzie uczestniczył w programie treningowym obok Sebastiana Lindholma oraz Stephane`a Sarrazina, zwycięzcy Tour de Corse i kierowcy zespołu Toyota Racing w serii FIA World Endurance Championship.

Toyota zakończyła swoją 25-letnią obecność w Rajdowych Mistrzostwach Świata tytułem czempiona w 1999 r. Firma rozpoczęła udział w wyścigach pod nazwą Andersson Motorsport GmbH (od założyciela, Ove Anderssona), zaś w FIA WRC wystartowała początkowo jako Toyota Team Europe. Przez ten czas zespół wygrał 43 rajdy dzięki takim legendom, jak Celica Twincam Turbo, Celica GT-Four i Corolla WRC. O sukcesie teamu zadecydowali też kierowcy - Carlos Sainz, Juha Kankkunen i Didier Auriol.

Źródło: Toyota/MotoTarget

ll/moto.wp.pl

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d40t4od

Podziel się opinią

Share

d40t4od

d40t4od