Trwa ładowanie...

Toyota udostępnia patenty związane z technologią wodorowych ogniw paliwowych

Toyota udostępnia patenty związane z technologią wodorowych ogniw paliwowychŹródło: zdjęcie producenta
d1rgy5y
d1rgy5y

Po wprowadzeniu na rynek pierwszego na świecie seryjnego samochodu z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe Toyota zdecydowała się nieodpłatnie udostępnić 5 860 patentów opracowanych przy planowaniu, rozwijaniu i produkcji modelu Mirai.

Jest to bezprecedensowy w historii krok i ma na celu dalszą popularyzację tego typu samochodów we wczesnej fazie komercjalizacji technologii wodorowej. Przedstawiciele japońskiego koncernu zakładają, że pierwszy etap wprowadzania aut z napędem wodorowym na rynek będzie trwał do końca 2020 r.

Patenty udostępnione innym producentom dotyczą technologii ogniw paliwowych (1 970 patentów), zbiorników sprężonego wodoru (290) oraz sterowania systemem (3 350). Dodatkowo udostępniono do powszechnego wykorzystania 70 patentów dotyczących stacji tankowania wodoru.

Wcześniej Toyota wielokrotnie dzieliła się swoją technologią – z tą różnicą, że na zasadach komercyjnych, za opłatą. Obecne posunięcie ma natychmiastową moc. Inni producenci mogą korzystać z patentów już od 6 stycznia.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj