Trwa ładowanie...
drqxu5w

Toyota udostępnia patenty związane z technologią wodorowych ogniw paliwowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota udostępnia patenty związane z technologią wodorowych ogniw paliwowych
(zdjęcie producenta)
drqxu5w

Po wprowadzeniu na rynek pierwszego na świecie seryjnego samochodu z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe Toyota zdecydowała się nieodpłatnie udostępnić 5 860 patentów opracowanych przy planowaniu, rozwijaniu i produkcji modelu Mirai.

Jest to bezprecedensowy w historii krok i ma na celu dalszą popularyzację tego typu samochodów we wczesnej fazie komercjalizacji technologii wodorowej. Przedstawiciele japońskiego koncernu zakładają, że pierwszy etap wprowadzania aut z napędem wodorowym na rynek będzie trwał do końca 2020 r.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

drqxu5w

Patenty udostępnione innym producentom dotyczą technologii ogniw paliwowych (1 970 patentów), zbiorników sprężonego wodoru (290) oraz sterowania systemem (3 350). Dodatkowo udostępniono do powszechnego wykorzystania 70 patentów dotyczących stacji tankowania wodoru.

Wcześniej Toyota wielokrotnie dzieliła się swoją technologią – z tą różnicą, że na zasadach komercyjnych, za opłatą. Obecne posunięcie ma natychmiastową moc. Inni producenci mogą korzystać z patentów już od 6 stycznia.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

Największy wybór akcesoriów samochodowych. Zobacz najlepsze oferty!

drqxu5w

Podziel się opinią

Share

drqxu5w

drqxu5w