Trwa ładowanie...
d2m0rnd

Toyota TJ Cruiser - tak będzie się nazywał nowy SUV japońskiej marki

Niedawno Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do wprowadzenia do seryjnej produkcji pod tą nazwą jest koncepcyjny FT-4X, który zadebiutował na targach w Nowym Jorku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota TJ Cruiser - tak będzie się nazywał nowy SUV japońskiej marki
(Materiały prasowe)
d2m0rnd

Toyota niedawno wprowadziła do oferty miejskiego SUV-a C-HR, który z miejsca odniósł spory sukces - do kwietnia w Europie zamówiono 80 tys. egzemplarzy, czyli 80 proc. zaplanowanej rocznej sprzedaży. Wygląda na to, że Toyota wprowadzi do oferty drugi model podobnej wielkości.

Toyota zastrzegła niedawno nazwę TJ Cruiser i wszystko wskazuje, że pod nią będzie sprzedawana produkcyjna wersja koncepcyjnego modelu FT-X4 (na zdjęciach). Podobnie jak to miało miejsce w przypadku większego FJ Cruisera, stylistyka tego nadchodzącego auta będzie inspirowana autami terenowymi. Większe też mają być faktyczne możliwości off-roadowe TJ Cruisera.

Materiały prasowe

W koncepcyjnym FT-4X znalazło się kilka ciekawych rozwiązań, które oferują nowy poziom użyteczności. Są to na przykład przednie reflektory, które można wyjąć, żeby służyły jako latarki, tylna klapa multi-hatch, którą można otworzyć do góry lub na boki czy wyjmowany system audio z wbudowanymi głośnikami. We wnętrzu konceptu znalazły się też inne gadżety – funkcję podłokietnika pełni śpiwór, a uchwytami przednich drzwi są butelki na wodę. W lusterku bocznym zamontowano kamerę GoPro, zaś na tylnej klapie mieści się lodówka i podgrzewacz.

d2m0rnd

Nie wiadomo, ile z tych rozwiązań ma szansę trafić do auta produkcyjnego, ale jeśli chodzi o wygląd, to już modelem C-HR Toyota udowodniła, że nie boi się zaryzykować i wprowadzić do sprzedaży auta bardzo mocno przypominającego samochód koncepcyjny.

Materiały prasowe

TJ Cruiser z większymi możliwościami terenowymi (i najpewniej napędem na cztery koła) będzie skierowany do nieco innej klienteli i raczej nie ma szans na powtórzenie sukcesu Toyoty C-HR, ale zapewne japoński producent jest tego świadomy i będzie traktował nowy model jako uzupełnienie oferty. Podobnie wyglądała sytuacja z modelem FJ Cruiser, który nie był może bestsellerem, ale dzięki ciekawej stylistyce i niezłym możliwościom jazdy w terenie znalazł swoją grupę lojalnych klientów.

d2m0rnd

Podziel się opinią

Share

d2m0rnd

d2m0rnd