Trwa ładowanie...
ycipk-43t46v

Skoda Vision E wreszcie na zdjęciach

Przed samą premierą na targach motoryzacyjnych w Szanghaju (19-28 kwietnia) Skoda zaprezentowała zdjęcia swojego koncepcyjnego SUV-a nazwanego Vision E. Samochód stylizowany na coupe zapowiada nowy model, ale też prezentuje przyszłość czeskiej marki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Vision E wreszcie na zdjęciach
(Materiały prasowe)
ycipk-43t46v

Od strony stylistycznej Skoda Vision E to zapowiedź Kodiaqa Coupe. Model ten pojawi się w ofercie Skody w najbliższych latach i można być pewnym, że całymi garściami będzie czerpał z auta koncepcyjnego. Tak właśnie było z poprzednimi modelami nazwanymi Vision, które zapowiadały kolejne Skody.

Oznacza to, że w samochodzie produkcyjnym można spodziewać się podobnego kształtu nadwozia czy świateł. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że ciągnące się przez całą szerokość przedniej części nadwozia linie świetlne to już elementy, które mają jedynie uatrakcyjnić samochód koncepcyjny. Podobnie jest z brakiem środkowego słupka, czy futurystycznym wnętrzem.

ycipk-43t46v

Z drugiej strony już w przypadku modelu koncepcyjnego inżynierowie zadbali o duży rozstaw osi (2850 mm) zapewniający praktyczne wnętrze. Całe nadwozie mierzy 4645 mm długości, 1917 mm szerokości i 1550 mm wysokości.

Drugim ważnym elementem Skody Vision E jest jej w pełni elektryczny napęd – po raz pierwszy zastosowany w Skodzie. Jego moc to 305 KM, co zapewni świetne przyspieszenie i prędkość maksymalną równą 180 km/h. Wg zapewnień producenta, akumulatory pozwolą na przejechanie 500 km.

Materiały prasowe
Podziel się

Na tym nie koniec nowości. Skoda Vision E nie tylko napędzana jest elektrycznie, ale jest też modelem autonomicznym trzeciego poziomu. Oznacza to, że samochód może automatycznie poruszać się w korku czy na autostradzie, utrzymywać się na pasie ruchu, wyprzedzać, a nawet samodzielnie znaleźć miejsce parkingowe, wracając później do właściciela we wskazane miejsce.

ycipk-43t46v

Nowości technologiczne, czyli elektryczny napęd i autonomia, to elementy, na które będzie trzeba dłużej poczekać, ale Kodiaq Coupe pojawi się w sprzedaży już w najbliższych latach.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-43t46v

ycipk-43t46v
ycipk-43t46v