Trwa ładowanie...
ycipk-4kfigm

Samochody Volkswagena będą się ze sobą komunikować od 2019 r.

Samochody będą przekazywać sobie informacje i to już niedługo. Volkswagen chce być jednym z pionierów tej technologii i zapowiada, że będzie ona standardowym wyposażeniem wielu modeli koncernu już od 2019 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochody Volkswagena będą się ze sobą komunikować od 2019 r.
(Materiały prasowe)
ycipk-4kfigm

Zarówno w kwestii rozwoju samochodów autonomicznych, jak i ogólnej poprawy bezpieczeństwa możliwość komunikowania się pojazdów między sobą oraz infrastrukturą drogową jest bardzo ważna. Mimo to do tej pory temat ten był traktowany nieco po macoszemu. Wreszcie ma się do zmienić. Prawdziwą ofensywę zapowiada Volkswagen, który już za dwa lata umożliwi swoim samochodom na "rozmawianie" między sobą.

Jakie wiadomości będą przekazywane? Te dotyczące bezpieczeństwa. Np. pojazdy będą przekazywały sobie informacje o wypadkach, korkach czy nawet oblodzeniu drogi. Dzięki temu kierowca będzie mógł dostać ostrzeżenie z wyprzedzeniem.

System ma mieć zasięg około 500 m, dzięki czemu będzie wiadomo, czy za rogiem nie ma jakieś niebezpiecznej sytuacji. Możliwa będzie też komunikacja z infrastrukturą, co oznacza m.in. informacje od sygnalizacji świetlnej umożliwiające bardziej płynną jazdę.

ycipk-4kfigm
Materiały prasowe
Podziel się

Największym problemem takiej technologii jest to, że dla skutecznego działania musi zostać szybko spopularyzowana. Dlatego Volkswagen zapowiada, że w wielu modelach będzie to wyposażenie standardowe. Do tego system ma umożliwiać komunikację z samochodami innych producentów.

Takie połączenie między pojazdami ma też jeszcze jedno kluczowe znaczenie – zdecydowanie ułatwi pracę i poprawi skuteczność samochodów autonomicznych. Nie będą się one opierać głównie na wykrywaniu innych pojazdów, tylko dostaną od nich informacje o położeniu czy prędkości.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kfigm

ycipk-4kfigm
ycipk-4kfigm