Trwa ładowanie...
ycipk-1unwf9

Rusza kampania społeczna "Równi na drodze"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza kampania społeczna "Równi na drodze"
(Thinkstock)
ycipk-1unwf9

*Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, promowanie kulturalnego zachowania oraz poprawa relacji między kierowcami jednośladów i dwuśladów to postulaty rozpoczętej w środę kampanii "Równi na drodze" organizowanej przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. *

W największych miastach Polski pojawią się billboardy promujące kampanię, która ma kierowcom przypominać o innych użytkownikach hasłem "Równi na drodze". Plakaty pojawią się też na tyłach autobusów komunikacji miejskiej. Celem jest uświadamiać kierowców samochodów, że nie tylko oni poruszają się po drogach. Do tego też zachęcał w środę kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

- To jest akcja, która ma przede wszystkim powiedzieć użytkownikom drogi: nie jesteś sam na drodze. Oprócz ciebie - kierowco samochodu osobowego, ciężarowego, autobusu - na drodze są motocykliści. Kierowco motocykla czy skutera, oprócz ciebie na drodze są jeszcze kierowcy innych pojazdów. Uważajcie na siebie nawzajem, miejcie do siebie szacunek - powiedział prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię.

ycipk-1unwf9

Akcja skierowana jest to wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ma zwrócić uwagę kierowców na obecność na drodze motocykli oraz popularyzować nawyki poprawiające bezpieczeństwo motocyklistów; chodzi o to, by kierowcy patrzyli w lusterka, albo nie otwierali drzwi, gdy stoją w korkach. - Planujemy tę pierwszą część kampanii na miesiąc czy na kilka miesięcy. Natomiast mam nadzieję, że ta kampania przyjmie się (...) i będzie kontynuowana - zaznaczył Faryś. Dodał, że w całości finansuje ją PZPM. Partnerem wspierającym jest fundacja Jednym Śladem, która zachęca do integracji wszystkich użytkowników dróg. "Jest to kampania wyjątkowa, bo łączy środowisko kierowców jednośladów oraz kierowców samochodów osobowych i ciężarowych - powiedziała Aleksandra Żelazny z zarządu fundacji.

Kampanię honorowym patronatem objęła Komenda Główna Policji. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreślił, że wprowadzone zmiany w prawie o ruchu drogowym zapobiegają użytkowaniu najmocniejszych motocykli przez niedoświadczonych i nieprzygotowanych kierowców.

Sprawdź ceny opasek odblaskowych i wybierz najlepszą ofertę!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1unwf9

ycipk-1unwf9
ycipk-1unwf9