Trwa ładowanie...
dka0kj1

Przestępstwa za kierownicą to domena mężczyzn

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przestępstwa za kierownicą to domena mężczyzn
(Policja.pl)
dka0kj1

Choć wielu Polaków uważa się za doskonałych kierowców, policyjne statystyki pokazują, że rzeczywistości nie możemy rysować w tak jasnych barwach. Za większość wypadków drogowych i wykroczeń odpowiadają mężczyźni. Przewaga popełnianych przez nich przestępstw jest miażdżąca.

 (fot. Policja.pl)

Według wyliczeń policji w ubiegłym roku popełniono ponad 150 tysięcy przestępstw. Za niemalże 96 proc. z nich odpowiadają mężczyźni. Głównym grzechem Polaków za kółkiem jest jazda po spożyciu alkoholu. Tu dominacja mężczyzn jest zatrważająca. 96,3 proc. spośród zatrzymanych w takim stanie stanowili panowie. Jeszcze więcej, bo 97,3 proc. mężczyzn zdecydowało się na jazdę po pijanemu pojazdami innymi niż mechaniczne, na przykład rowerami.

dka0kj1

Jak wygląda podział ze względu na płeć w kwestii wypadków drogowych? Lepiej dla mężczyzn. Za wypadki, w których nikt nie poniósł śmierci, ani nie odniósł poważnych obrażeń, „tylko” w 80,5 proc. odpowiedzialni są mężczyźni. Więcej panów znaleźć można natomiast wśród sprawców cięższych wypadków. Tu proporcje mężczyzn i kobiet rozkładają się następująco – 88,7 proc. do 11,3 proc.

Co ciekawe, wsie, w których zdarza się jedynie 21 proc. przestępstw każdego rodzaju, okazują się niebezpieczne dla podróżnych. Popełnianych jest tam ponad 46 proc. wszystkich przestępstw w ruchu drogowym. Ciekawie prezentuje się również demograficzny przekrój sprawców przestępstw drogowych. Jak się okazuje, emeryci i renciści popełnili w ubiegłym roku prawie trzykrotnie więcej przestępstw niż uczniowie i studenci. Co na to firmy ubezpieczeniowe?

* KOBIETY ZA KÓŁKIEM SĄ SAMOLUBNE * Źródło: Policja

tb/

dka0kj1

Podziel się opinią

Share

dka0kj1

dka0kj1