Trwa ładowanie...
d2b86w3

Policyjna akcja "Prędkość". Działania w całym kraju

Pogoda sprzyja wyjazdom. Nie warto jednak nadmiernie wciskać pedału przyspieszenia. Policja prowadzi dziś ogólnopolskie działania o nazwie "Prędkość" i nie będzie miała pobłażania dla kierowców, którzy łamią przepisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości może wynieść 500 zł. Zdaniem części zmotoryzowanych, jest to zbyt niska kwota
Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości może wynieść 500 zł. Zdaniem części zmotoryzowanych, jest to zbyt niska kwota (Policja)
d2b86w3

Do sprawdzania prędkości kierowców wykorzystane zostaną oczywiście ręczne mierniki, ale też radiowozy z wideorejestratorami – w tym te nieoznakowane. Wśród metod, które ostatnio charakteryzują się najwyższą skutecznością, są kaskadowe pomiary prędkości. Polegają on ena ustawianiu dwóch patroli policji wzdłuż drogi, w stosunkowo niewielkich odległościach. W ten sposób funkcjonariusze „polują” na tych kierowców, którzy ze szczególną zatwardziałością łamią przepisy.

Wbrew temu, co można byłoby pomyśleć w pierwszej chwili, działania policji nie są pozbawione sensu. Wręcz przeciwnie. Statystyki Komendy Głównej Policji jasno uświadamiają, że właśnie przy dobrych warunkach pogodowych - a takie panują dziś w zasadzie w całym kraju - prawdopodobieństwo wypadku jest największe. Dobra aura zachęca zmotoryzowanych do rozwijania wyższych prędkości, a wtedy łatwiej o błąd, który może mieć tragiczne konsekwencje.

Komenda Główna Policji przypomina, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji, gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepność opon do nawierzchni, dłuższa droga hamowania, dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów, większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3