Trwa ładowanie...

Policyjna akcja "Prędkość". Działania w całym kraju

Pogoda sprzyja wyjazdom. Nie warto jednak nadmiernie wciskać pedału przyspieszenia. Policja prowadzi dziś ogólnopolskie działania o nazwie "Prędkość" i nie będzie miała pobłażania dla kierowców, którzy łamią przepisy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Policyjna akcja "Prędkość". Działania w całym krajuŹródło: Policja
d1wuq1e
d1wuq1e

Do sprawdzania prędkości kierowców wykorzystane zostaną oczywiście ręczne mierniki, ale też radiowozy z wideorejestratorami – w tym te nieoznakowane. Wśród metod, które ostatnio charakteryzują się najwyższą skutecznością, są kaskadowe pomiary prędkości. Polegają on ena ustawianiu dwóch patroli policji wzdłuż drogi, w stosunkowo niewielkich odległościach. W ten sposób funkcjonariusze „polują” na tych kierowców, którzy ze szczególną zatwardziałością łamią przepisy.

Wbrew temu, co można byłoby pomyśleć w pierwszej chwili, działania policji nie są pozbawione sensu. Wręcz przeciwnie. Statystyki Komendy Głównej Policji jasno uświadamiają, że właśnie przy dobrych warunkach pogodowych - a takie panują dziś w zasadzie w całym kraju - prawdopodobieństwo wypadku jest największe. Dobra aura zachęca zmotoryzowanych do rozwijania wyższych prędkości, a wtedy łatwiej o błąd, który może mieć tragiczne konsekwencje.

Komenda Główna Policji przypomina, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji, gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepność opon do nawierzchni, dłuższa droga hamowania, dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów, większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1wuq1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wuq1e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj