Trwa ładowanie...
dds6018

Polacy nagminnie korzystają z telefonu podczas prowadzenia auta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy nagminnie korzystają z telefonu podczas prowadzenia auta
(Materiały prasowe)
dds6018

Kierowcy nagminnie rozmawiają przez telefon podczas jazdy. W 2014 roku przeszło 120 000 osób zostało ukaranych przez policję za to wykroczenie. To o 30 000 więcej niż dwa lata temu.

- Podstawowym grzechem kierowców prowadzących samochód z telefonem przy uchu jest rozproszenie uwagi. W ciągu pierwszych sekund rozmowy telefonicznej prawdopodobieństwo spowodowania jakiegokolwiek zdarzenia drogowego wzrasta sześciokrotnie - mówi aspirant sztabowy Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Wyjaśnia, że równocześnie zawęża się pole widzenia, a wydłuża się czas reakcji takiego kierowcy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dds6018

Warto, aby osoby, które prowadzą rozmowy telefoniczne podczas jazdy, zakupiły system głośnomówiący lub słuchawki. W innym wypadku na takich kierowców czeka kara. - Za to wykroczenie drogowe policjant ma prawo nałożyć mandat karny w wysokości 200 złotych i pięć punktów karnych - przypomina Anna Gembala.

Policja w całym kraju prowadzi akcję "Telefon", podczas której mundurowi przeprowadzają wzmożone kontrole kierowców, zwracając szczególną uwagę na tych, którzy korzystają w trakcie jazdy z trzymanego w dłoni telefonu.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

dds6018

Podziel się opinią

Share

dds6018

dds6018