Trwa ładowanie...
d167s9f
Peugeot 3008 DKR gotów do najtrudniejszego rajdu świata

Peugeot 3008 DKR gotów do najtrudniejszego rajdu świata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d167s9f

Rajd Dakar 2017 zbliża się wielkimi krokami i najważniejsi gracze tej imprezy prezentują swoje atuty. Teraz Peugeot przedstawił najnowszą konstrukcję, która zamierza zwyciężyć na bezdrożach Ameryki Południowej. To 3008 DKR.

Nowa terenówka francuskiego teamu zastępuje konstrukcję, którą "Mr. Dakar", czyli Stephane Peterhansel, zagwarantował sobie 12. w karierze zwycięstwo w tym rajdzie, a Cyril Despress odniósł swój pierwszy samochodowy triumf w rajdzie "Jedwabnego Szlaku".

d167s9f

Wyczynowe auto bazuje na najnowszym modelu marki - SUV-ie 3008, który zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Paryżu. DKR jest napędzany jednak wyłącznie na tylne koła, a moc dostarcza mu jednostka wysokoprężna, podwójnie doładowane V6 o poj. 3 litrów. W związku ze zmianą przepisów Dakaru nieznacznie ja zmodyfikowano, dzięki czemu ma oferować swoje usługi w szerszym zakresie obrotów, powinna także wzrosnąć prędkość maksymalna auta.

3008 DKR to konstrukcja buggy, zatem to zawieszenie jest kluczowe dla sprawności i możliwości tego pojazdu. W stosunku do 2008 DKR, przekonstruowano jego geometrię, zmieniono charakterystykę pracy amortyzatorów i sprężyn. Testem generalnym dla tych rozwiązań był tegoroczny, dziesięciodniowy rajd "Jedwabnego Szlaku", który wypadł nad wyraz pomyślnie.

Przed ostateczną próbą ekipa Peugeot Sport będzie miała jeszcze raz okazję sprawdzić potencjał nowej konstrukcji. Za kierownicą 3008 DKR Carlos Sainz wystartuje w październikowym rajdzie Maroka. Będzie tam konkurował m.in. ze swoim zespołowym kolegą - Cyrilem Despress, który pojedzie Peugeotem 2008 DKR.

Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires w Argentynie 1 stycznia 2017 i po pokonaniu 12 etapów trasy wiodącej przez Paragwaj, Boliwię i powrocie do Argentyny, w tym samym miejscu zakończy się 14 stycznia.

d167s9f

Terenowe monstra - samochody rajdu "Dakar" 2016

BC

d167s9f

Podziel się opinią

Share

d167s9f

d167s9f