Trwa ładowanie...

Nowe zakazy wyprzedzania dla ciężarówek na A4

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wprowadził nowe zakazy wyprzedzania samochodami ciężarowymi osobowych na autostradzie A4. Ograniczenia są tymczasowe.

Nowe zakazy wyprzedzania dla ciężarówek na A4Źródło: PAP, fot: Marcin Bednarski
d3d5yv2
d3d5yv2

GDDKiA zdecydowała się na wprowadzenie zakazów wyprzedzania już przed remontowanym odcinkiem północnej jezdni autostrady A4 nieopodal Wrocławia, by zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych. Obowiązują one od węzła Brzeg (km 193+598) do węzła Brzezimierz, a także od węzła Brzezimierz (km 178+550) do końca prowadzonych prac remontowych.

To nie koniec prac zaplanowanych przez rzeszowski oddział GDDKiA na autostradzie A4. W niedzielę, 01 października 2017 r., rozpocznie się kolejny etap remontu jezdni północnej autostrady A4. Wykonawca wystawia już bariery separacyjne na jezdni południowej, na odcinku od węzła Wrocław Wschód do PPO Karwiany. W efekcie tej organizacji ruch samochodowy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową na odcinku od PPO Karwiany do węzła Brzezimierz, z wyłączeniem węzła Wrocław Wschód (gdzie na ok. 2 km ruch będzie na obu jezdniach).

Planuje się, że połączenie etapów potrwa do połowy października, a następnie oddany zostanie do ruchu wyremontowany odcinek jezdni północnej pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód.

GDDKiA zapowiedziała, że zakaz wyprzedzania samochodów przez ciężarówki na tym odcinku A4 ma charakter tymczasowy. Kierowcy pojazdów ciężarowych boją się, że po zakończeniu remontu znaki pozostaną. Znak B-26 zakazuje pojazdom ciężarowym o masie przekraczającej 3,5 tony na wyprzedzanie innych pojazdów silnikowych wielośladowych. Nie dotyczy on autobusów.

Źródło: GDDKiA

d3d5yv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d5yv2
Więcej tematów