Trwa ładowanie...

Nie pośpisz jadąc autonomiczną teslą. Samochód zareaguje błyskawicznie

Autonomiczne możliwości samochodów Tesli należą do ich największych zalet. Pojazd może prowadzić się samemu, wyręczając kierowcę. Ten jednak przez cały czas musi być za kółkiem. Co się jednak stanie, gdy prowadzący zaśnie?

Nie pośpisz jadąc autonomiczną teslą. Samochód zareaguje błyskawicznieŹródło: Youtube.com
d3le65x
d3le65x

W pierwszej kolejności dookoła ekranu zastępującego zegary pojawia się mrugająca biała obwoluta. Jeśli kierowca nie obudzi się, zacznie ona migać częściej i częściej. Po chwili dołączy do niej pojedynczy sygnał dźwiękowy. Gdy i to nie pomoże, samochód zacznie samodzielnie wytracać prędkość i emitować irytujący dźwięk.

Konkurencja oferuje systemy utrzymania samochodu na pasie, które czysto teoretycznie pozwalałaby, by auto jechało samo. Jednak, gdy nie zareagujemy na sygnały ostrzegawcze, system się wyłączy, powodując niebezpieczną sytuację na drodze. Wyjątkiem jest np. Volkswagen Arteon. Ten model jest wyposażony w technologię, która pozwoli mu zjechać na pobocze w takiej sytuacji.

Obecność opisywanej procedury w Tesli potwierdza, że nad autopilotem trzeba ciągle czuwać. Chociaż możliwości amerykańskich samochodów są imponujące, świat ciągle nie jest przygotowany na autonomiczne pojazdy.

d3le65x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3le65x
Więcej tematów