Trwa ładowanie...

Najciekawsze prototypy ostatnich lat

1
6
Share
Najciekawsze prototypy ostatnich latŹródło: zdjęcie producenta
dj1zh85
dj1zh85

Choć podobają się milionom na całym świecie, większość z nich nigdy nie trafi do seryjnej produkcji. Samochody koncepcyjne, czyli lista najciekawszych, naszym zdaniem, aut przyszłości.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Czym są koncepty? Dla niewtajemniczonych krótkie wprowadzenie. Pojazdy studyjne, są zazwyczaj opracowywane w formie prototypu. Ich najważniejszym celem jest przedstawienie umiejętności projektantów, nowoczesnych technologii i drogi stylistycznej danego producenta.

Koncepty charakteryzują się często futurystycznym wyglądem, z którego jedynie ogólny zarys i niektóre elementy stylistyczne trafią w przyszłości do wersji produkcyjnej. Kolejna ważna sprawa to - prestiż! Najbardziej udane samochody stają się wizytówką marki, rozsławiając ją na cały świat.

Dzisiaj przedstawimy naszym zdaniem najgłośniejsze, najlepsze i najbardziej rewolucyjne auta studyjne z ostatnich miesięcy, a nawet lat. Lista jest zbudowana w kolejności alfabetycznej. Niektóre z nich istnieją, niektóre w nieco zmienionej formie wejdą do produkcji, a niektóre pozostaną tylko w jednym egzemplarzu. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje najbardziej udanych konceptów, możecie podzielić się nimi w komentarzach.

dj1zh85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze (6)

Dzieci widzą i słyszą. #StopMowieNienawiści.
14 styczeń 2011,
xexexexe jak ide ulica to nie pachnie ladnie po autach , denerwuje mnie ciezkie powietrze , zawrazliwy jestem ale coz czas goni mlodosc wiec jak najbardziej ...Czytaj całość
12 styczeń 2011,
cwany_lismnie tam ceny paliw... mnie tam ceny paliw nie interesują - i tak zawsze tankuję za 50zł
13 styczeń 2011,
cxzwsdadzisiejszy prototyp auta to prostokąt liźnięty przez krowę Wszystkie są niemal identyczne, różnią się tylko logiem producenta a i to nie zawsze.
Rozwiń komentarze (6)
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj