Trwa ładowanie...
dbh56mg

Łagodna zima dla jednych oznacza oszczędności, a dla innych straty

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łagodna zima dla jednych oznacza oszczędności, a dla innych straty
(PAP/Jakub Kamiński)
dbh56mg

Pogoda tej zimy jest wyjątkowo zła dla dostawców soli i firm odśnieżających. Cieszą się za to samorządowcy i zarządcy dróg, którzy już liczą oszczędności - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli zima jest sroga, na samych drogach krajowych zlecenia idą w setki mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała na odśnieżanie i solenie zimą 2012/13 ponad 0,5 mld zł, rok później - 270 mln zł.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dbh56mg

W br. dostawcy soli mają powody do niezadowolenia - w sezonie 2014/15 GDDKiA zaplanowała zużycie ponad 0,5 mln ton soli, a nie jest pewne, czy zostanie wysypana połowa. Dyrekcja zastrzega jednak, że to tylko prognoza, a śnieg zdarzał się i w Wielkanoc. Na łagodnej zimie cierpią firmy odśnieżające i dostawcy soli czy piasku, ale też służących do posypywania dróg chlorków: wapnia i magnezu.

Natomiast w miastach zanosi się na duże oszczędności. W stolicy Zarząd Oczyszczania Miasta zrealizował dotąd 11 pełnych akcji za 12 mln zł, a w poprzednim sezonie w takim samym czasie było już 20 akcji za 20 mln zł, zaś zimą 2012/13 - 40 za prawie 42 mln zł. Nie wszystkie samorządy na tym skorzystają, bo część z nich rozlicza się z wykonawcami ryczałtowo - zauważa "DGP".

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

dbh56mg

Podziel się opinią

Share

dbh56mg

dbh56mg