Trwa ładowanie...

"Kręci mnie bezpieczeństwo” - rusza kampania dla młodych

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach na rowerze i pieszo – to główny temat kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” zapoczątkowanej przez MSWiA. Młodzi ludzie będą też dowiedzieć się więcej o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy odpowiedzialnie korzystać z internetu.

"Kręci mnie bezpieczeństwo” - rusza kampania dla młodychŹródło: Materiały prasowe, fot: Policja
d4e8mq1
d4e8mq1

W najbliższych miesiącach* policjanci, strażacy i funkcjonariusze straży granicznej* będą organizowali w całej Polsce akcje profilaktyczne, spotkania z uczniami i młodzieżą, pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia i zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego. Wszystko to ma na celu poprawienie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze na spotkaniach z młodzieżą będą m.in. przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Duży nacisk kampania ma też kłaść na uświadamianie zagrożeń, z jakimi można się zetknąć w internecie.

- Zachęcam wszystkich, zarówno młodzież jak i dorosłych, do aktywnego udziału w spotkaniach i piknikach organizowanych przez służby - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w promującym kampanię filmie, zamieszczonym w poniedziałek na oficjalnym profilu ministerstwa w mediach społecznościowych.

d4e8mq1

- Już niebawem będziecie odpoczywać podczas majówki, a nieco później także w trakcie wakacji. Będziecie jeździć na rowerach, rolkach, hulajnogach. Pamiętajcie żeby udzielać innym pierwszeństwa przejazdu, zachowujcie się odpowiedzialnie na ścieżkach rowerowych, nie zapominajcie o odblaskach i oświetleniu, stosujcie się do znaków. Liczę na to, że podczas nadchodzących dni i miesięcy pokażemy wspólnie, że kręci nas bezpieczeństwo - zaapelował minister.

Informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" będą zamieszczane na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na portalach społecznościowych.

d4e8mq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e8mq1
Więcej tematów