WP

Kraków: co drugie auto nie przeszło kontroli spalin. Policja odbiera dowody rejestracyjne

Policja w Krakowie od początku kwietnia wykonała ponad sto kontroli spalin w samochodach. Kierowcy bardzo często nie mają świadomości, że ich samochód nie nadaje się do jazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków: co drugie auto nie przeszło kontroli spalin. Policja odbiera dowody rejestracyjne
(PAP, Fot: DPA/Patrick Pleul)
WP

Jak podaje Radio Kraków, policjanci rozpoczęli kontrolę dopiero teraz, ponieważ urządzenia do badania jakości spalin działają tylko w określonych temperaturach. Wcześniej na takie testy było zbyt zimno.

Krakowscy funkcjonariusze mają do dyspozycji 5 urządzeń. Są to analizatory spalin używane przy kontrolach pojazdów benzynowych i wyposażonych w instalację gazową oraz dymomierze służące sprawdzaniu samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Każdego dnia na ulicach Krakowa przeprowadzanych jest kilkanaście kontroli. Oprócz jakości spalin sprawdzany jest też ogólny stan samochodu.

WP

Kierowcom, których samochody nie spełniły wymaganych norm, policja odebrała dowody rejestracyjne. Pierwszym ogniwem do eliminowania niesprawnych pojazdów są stacje diagnostyczne. Ludzie często wycinają filtry spalin. Wymiana katalizatora wiąże się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Wycięcie i zamaskowanie to jedynie kilkaset zł.

Policja zapowiada, że w okresie świątecznym kontrole będą wzmożone.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP