Trwa ładowanie...

Korzystanie z telefonu za kierownicą jest śmiertelnie niebezpieczne

dv75mqq
dv75mqq

Z telefonem w ręku za kierownicą - na pozór niewielkie przewinienie, za które grozi najwyżej mandat, okazuje się śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg. Kilka dni temu za spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta i troje dzieci, brytyjski sąd skazał kierowcę z Polski. Z nagrania z wnętrza kabiny TIR-a wynika, że tuż przed zderzeniem bawił się telefonem... Jak podkreśla pilot rajdowy Maciej Wisławski oderwanie wzroku na sekundę oznacza, że przejeżdżamy nawet ponad 20 metrów, nie patrząc na drogę.

Wielu kierowcom wydaje się, że rzut oka na telefon nie stwarza zagrożenia, ale w tym czasie rozpędzony samochód pokonuje spory dystans. Co więcej, nie brakuje takich, którzy piszą podczas jazdy lub przeglądają internet. W USA takie zachowanie jest od dawna piętnowane i wskazywane jako jedna z głównych przyczyn wypadków. Wydaje się, że po zdarzeniach takich jak wypadek w Wielkiej Brytanii, również w Europie zacznie się mocniej edukować kierowców o zagrożeniach wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy.

źródło: TVN24

sj, Wirtualna Polska

dv75mqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv75mqq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj