Trwa ładowanie...
d43l04a
kraków
09-02-2009 14:36

Korki w Krakowie potrwają do jesieni 2008

d43l04a
d43l04a

Do jesieni przyszłego roku potrwają utrudnienia na starszej części autostradowej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Balice I i Opatkowice. Na początek w nocy z wtorku na środę drogowcy zamkną jedną jezdnię o długości 7 kilometrów.

Rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Chacaga poinformowała we wtorek, że pojazdy na tym odcinku będą poruszać się dwukierunkowo drugą jezdnią. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

"Z upływem czasu i w miarę zaawansowania prac, należy spodziewać się większych utrudnień" - zapowiedziała Chacaga.

Wykonawcą kontraktu na modernizację obwodnicy jest portugalska firma Mota-Engil SA. Wartość inwestycji finansowanej ze środków Krajowego Funduszu Drogowego wynosi 150 mln złotych.

d43l04a

W ramach przedsięwzięcia nawierzchnia najstarszego fragmentu obwodnicy o długości 33,8 km (2 jezdnie po 16,9 km każda) zostanie wzmocniona do 115 kN/oś, czyli normy ustalonej w Unii Europejskiej dla głównych korytarzy transportowych.

Zmodernizowane i przebudowane zostaną 24 obiekty mostowe, a także powstanie zupełnie nowa kładka dla pieszych wzdłuż stopnia wodnego "Kościuszko". Obwodnica zostanie też ogrodzona na całej długości, co ma zapobiegać wtargnięciom na autostradę ludzi i zwierząt.

Krakowski oddział GDDKiA zarządza odcinkami 12 dróg krajowych o łącznej długości 890 km, z tego około 90 km to drogi dwujezdniowe. W tym roku instytucja dysponuje rekordowym budżetem na inwestycje, wynoszącym 1,056 mld zł. (PAP)

d43l04a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43l04a
Więcej tematów