Trwa ładowanie...

Jedziesz na majówkę? Niech Ci się upiecze

Share
Jedziesz na majówkę? Niech Ci się upiecze
Źródło: PAP/Adam Warżawa
d4kokld

*Wielkimi krokami zbliża się majówka, na którą wielu z nas ruszy samochodami. Wiąże się to ze sporą wygodą ale również ryzykiem niemiłych niespodzianek, takich jak korki, kolizje czy mandaty. *

Lepiej zawczasu przygotować się na takie sytuacje, by podróż przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Statystyki są nieubłagane - podczas ubiegłorocznej majówki doszło do 938 wypadków, w których 65 osób zginęło a 1 218 zostało rannych. Z policyjnych danych wynika, że paradoksalnie do większości zdarzeń dochodzi przy dobrych warunkach atmosferycznych - kierowcy odczuwają większy komfort z jazdy i częściej naginają przepisy. W całym 2012 r. przy dobrej pogodzie doszło do niemal 23 300 wypadków.

Majowy wypoczynek sprzyja też relaksowi powiązanemu ze spożywaniem alkoholu. Nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak tragiczne mogą być skutki jazdy na "podwójnym gazie" - w trakcie ubiegłorocznej majówki zatrzymano aż 5 201 kierowców pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwym zmotoryzowanym poza karą pieniężną grozi konfiskata prawa jazdy a nawet więzienie - jeżeli spowodują wypadek.

d4kokld

Jak co roku na początku maja policja intensyfikuje swoje działania w zakresie kontroli drogowych. Z danych wynika, że w tych dniach na ulicach można spotkać o 11 proc. więcej mundurowych niż w innych dniach. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie swojego auta i czy obejmuje ono rzeczy wymagane przez prawo i te, które będą przydatne podczas awarii. Dobrze jest zadbać o odpowiednie zaopatrzenie apteczki samochodowej, która choć nie jest obowiązkowa, to może okazać się przydatna.

Źródło: sieupiecze.pl

ll/moto.wp.pl

Samochodowy sprzęt CB w niskich cenach. Sprawdź oferty!

d4kokld

Podziel się opinią

Share
d4kokld
d4kokld
Więcej tematów