Trwa ładowanie...

Honda PCX125 hitem w Polsce. Sprzedano już ponad 3 tys. egzemplarzy

Honda jest najpopularniejszą w Polsce marką na rynku nowych (używanych zresztą też) motocykli. Nie jest tajemnicą, że w znacznym stopniu zawdzięcza to modelowi PCX125. Skuter ten znalazł w naszym kraju już ponad 3 tys. nabywców.

Honda PCX125Honda PCX125Źródło: Honda
d12hrfd
d12hrfd

Choć rynek motocykli 125 cm3 w ostatnim czasie nieco osłabł po tym, jak w pewnym momencie odpowiadał za ponad połowę sprzedawanych u nas maszyn, to nadal ma się mocno. Kryzys i sytuacja związana z transportem na świecie dotknęły takie marki jak Junak czy Romet, a na tych problemach zyskała Honda. Hitem w ofercie japońskiej marki stał się kuter PCX125.

Model ten kupiło już w Polsce ponad 3 tys. osób. Egzemplarz nr 3000 odebrał klient w Warszawie i z tej okazji otrzymał voucher na akcesoria na kwotę 1000 zł. Honda PCX125 jest modelem popularnym w Polsce, ale też całej Europie. Co stoi za jej sukcesem?

Oprócz rzeczy oczywistej w ostatnim czasie – dostępności – podpowiedzi można szukać w nazwie. Litery "PC" mają oznaczać "personal comfort". Choć Honda PCX125 nie oferuje tego poziomu co Forza 125, to jednak i tak model ten swoim wyglądem i kształtem czerpie z większych maksiskuterów. Widać to przy porównaniu z pozbawionym tunelu środkowego modelem SH125i.

Jednak jest jeszcze jedna, bez wątpienia kluczowa cecha. Jest nią cena. Oczywiście skuter Hondy jest droższy od konkurentów rodem z Chin, ale zapewniając m.in. dostęp bezkluczykowy, światła LED czy system wyłączania silnika na postoju, jest też nieźle wyposażony i ma odpowiednią markę. Przy tym Honda PCX125 kosztuje 14 400 zł. To mniej niż wspomniany model SH125i (15 900 zł) i bez porównania taniej niż Forza 125 (23 600 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12hrfd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12hrfd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj