Trwa ładowanie...

FSO: czy przywrócenie produkcji jest już pewne?

FSO: czy przywrócenie produkcji jest już pewne?Źródło: FSO
d1wz3ow
d1wz3ow

Magna International, jeden z największych producentów komponentów motoryzacyjnych, chce rozpocząć produkcję aut w żerańskiej Fabryce Samochodów Osobowych, twierdzi "Rzeczpospolita".

Według informacji gazety, przynajmniej na początku może to być najnowszy, "europejski" model Nissana Micry. To auto, już sprzedawane w Europie, jest na razie importowane z Indii. Jest też możliwe, że Magna mogłaby wprowadzić do produkcji auto zupełnie innej marki. Koncern montuje obecnie samochody dla Peugeota, BMW i Astona Martina.

Sfinalizowanie umowy może jednak napotkać na trudności, twierdzi "Rz". Magna już kilkakrotnie podchodziła do inwestycji w Polsce, ale w zamian stawiała wygórowane żądania finansowe, powiedział przedstawiciel państwowej administracji, na którego powołuje się gazeta.Teraz kanadyjski inwestor także złożył wniosek o wsparcie inwestycji na Żeraniu z funduszy unijnych. Najpewniej będzie się też starać o rządowy grant.

Czy go dostanie? Niekoniecznie. Mówi się, że potencjalne możliwości FSO są atrakcyjne również dla innych inwestorów. Warszawską fabryką interesowało się chińskie Chery. Duży gracz dalekowschodniego rynku interesuje się jednak także jedną z byłych fabryk Fiata zlokalizowaną we Włoszech, a jego problemem jest na razie brak homologacji umożliwiającej sprzedaż aut w Unii Europejskiej. W 2011 r. spekulowano również, że żerańskiej fabryce przygląda się również indyjski gigant TATA.

tb/

d1wz3ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz3ow
Więcej tematów