Trwa ładowanie...
d1xuvb7

Ford Mondeo może zniknąć także z Europy. Zagrożone również inne modele

W kwietniu 2018 r. Ford ogłosił, że nie będzie następcy sprzedawanego w USA modelu Fusion. Teraz wiadomo, że jego europejski bliźniak, Mondeo, też jest zagrożony, a wraz z nim także dwa inne modele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ford Mondeo każdej generacji uchodzi za wzór właściwości jezdnych w swoim segmencie
Ford Mondeo każdej generacji uchodzi za wzór właściwości jezdnych w swoim segmencie (Materiały prasowe)
d1xuvb7

Raport Forda rzuca nowe światło na losy konkurenta Volkswagena Passata. Jeszcze wiosną rzecznik Forda twierdził, że Mondeo pozostanie jednym z najważniejszych modeli marki w europejskiej gamie. Ostatni dokument jednak temu przeczy, informuje serwis motor1.com. Obecnie Ford poważnie rozważa wyłączenie Mondeo z oferty na Starym Kontynencie. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie nie doczekamy się również kontynuacji modeli S-Max oraz Galaxy.

Ford zamierza w ciągu czterech lat zaoszczędzić 25 mld dolarów. By plan się udał, konieczne jest usunięcie z oferty tych modeli, które nie są szczególnie popularne. W ten sposób zmniejszają się kwoty wydawane na prace projektowe, przygotowanie i utrzymywanie produkcji czy logistykę i sprzedaż. Jeśli na sprawę spojrzymy w tym świetle, usunięcie wymienionych wyżej modeli nie jest złym pomysłem, bo klientów, którzy jeszcze kilka lat temu kupowali samochody segmentu D czy minivany, przejmują dziś SUV-y i crossovery.

Jeśli Ford rzeczywiście zdecyduje się na tak drastyczny krok, efekty tej decyzji odczujemy dopiero za kilka lat. Na razie marka pracuje nad odświeżeniem Mondeo. Samochodu po faceliftingu należy spodziewać się na przełomie 2018 i 2019 r.

d1xuvb7

Podziel się opinią

Share

d1xuvb7

d1xuvb7