Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s

Elektryczny autobus pokonał 1773 km na jednym ładowaniu

Nie wierzycie w możliwość szybkiego przestawienia się na pojazdy elektryczne? Przykład z USA pokazuje, że to możliwe szybciej, niż powszechnie się sądzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczny autobus pokonał 1773 km na jednym ładowaniu
(Materiały prasowe)
ycipk-4gh48s

Elektryczny autobus Catalyst E2 Max pokonał odległość 1773 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. To największy dystans, jaki do tej pory w ten sposób przejechał pojazd zasilany energią elektryczną bez dodatkowego poboru energii.

Autobus Catalyst E2 Max wyposażony jest w dużo większą baterię niż napędzane elektrycznie samochody osobowe. Akumulator tego pojazdu ma pojemność 660 kilowatogodzin (kWh). To dziewięciokrotnie więcej niż element w Tesli Model S.

Podczas testu autobus zbudowany przez firmę Proterra prowadzony był w optymalnych warunkach - bez pasażerów, bez przystanków i na trasie, która znajdowała się na równym terenie. W przypadku obciążenia pojazdu (na przykład pasażerami), oraz pokonywania trasy znajdującej się dla przykładu w warunkach miejskich, zużycie energii byłoby oczywiście większe, a więc zasięg uległby zmniejszeniu. Mimo to wynik próby jest bardzo obiecujący.

ycipk-4gh48s

Całkowite naładowanie baterii w Catalyst E2 Max trwa do pięciu godzin, a katalogowy zasięg wynosi 350 mil, czyli około 560 km. To wystarczająco dużo, by umożliwić przejazd na dość długiej trasie międzymiastowej, albo zapewnić całodzienną jazdę w komunikacji miejskiej - przeciętnie takie pojazdy przejeżdżają około 400 km w ciągu dnia.

Pierwsze elektryczne autobusy mają znaleźć się na drogach w Los Angeles już po koniec 2017 roku. Ich upowszechnienie się w miastach może podnieść jakość powietrza i obniżyć poziom hałasu.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s