Qaqwqwrqw

Elektryczny autobus pokonał 1773 km na jednym ładowaniu

Nie wierzycie w możliwość szybkiego przestawienia się na pojazdy elektryczne? Przykład z USA pokazuje, że to możliwe szybciej, niż powszechnie się sądzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczny autobus pokonał 1773 km na jednym ładowaniu
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Elektryczny autobus Catalyst E2 Max pokonał odległość 1773 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. To największy dystans, jaki do tej pory w ten sposób przejechał pojazd zasilany energią elektryczną bez dodatkowego poboru energii.

Autobus Catalyst E2 Max wyposażony jest w dużo większą baterię niż napędzane elektrycznie samochody osobowe. Akumulator tego pojazdu ma pojemność 660 kilowatogodzin (kWh). To dziewięciokrotnie więcej niż element w Tesli Model S.

Podczas testu autobus zbudowany przez firmę Proterra prowadzony był w optymalnych warunkach - bez pasażerów, bez przystanków i na trasie, która znajdowała się na równym terenie. W przypadku obciążenia pojazdu (na przykład pasażerami), oraz pokonywania trasy znajdującej się dla przykładu w warunkach miejskich, zużycie energii byłoby oczywiście większe, a więc zasięg uległby zmniejszeniu. Mimo to wynik próby jest bardzo obiecujący.

Qaqwqwrqw

Całkowite naładowanie baterii w Catalyst E2 Max trwa do pięciu godzin, a katalogowy zasięg wynosi 350 mil, czyli około 560 km. To wystarczająco dużo, by umożliwić przejazd na dość długiej trasie międzymiastowej, albo zapewnić całodzienną jazdę w komunikacji miejskiej - przeciętnie takie pojazdy przejeżdżają około 400 km w ciągu dnia.

Pierwsze elektryczne autobusy mają znaleźć się na drogach w Los Angeles już po koniec 2017 roku. Ich upowszechnienie się w miastach może podnieść jakość powietrza i obniżyć poziom hałasu.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw