WP

Drobny i niedrogi upominek dla kierowcy. Może uratować życie

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony przy świątecznym stole, ale również spore wyzwanie dla kierowców wracających z wizyty u bliskich. Warto mieć się na baczności i pomyśleć o drobnym upominku, który przyda się kierowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny
Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny (Shutterstock.com)
WP

Polecamy brelok samochodowy, którego zadaniem jest pomoc w razie kolizji. Nie wszystkim drogowym wypadkom da się zapobiec, jednak mając do dyspozycji ostrze do cięcia pasów lub zbijak do szyb, możesz szybko wydostać się z opresji.

Zbijak do szyb

WP

Jeśli podczas wypadku dojdzie do zablokowania zamka drzwi, droga na zewnątrz będzie znacznie utrudniona. Jedynym sposobem na wyswobodzenie się z pułapki będzie rozbicie szyby. Najlepiej wykorzystać do tego brelok ze specjalnym zbijakiem, który zawsze będzie pod ręką, jednak w razie potrzeby można sięgnąć po gaśnicę, klucz do kół lub inny twardy przedmiot. Pamiętaj, że największą skuteczność osiągniesz, jeśli powierzchnia styku przedmiotu z szybą jest jak najmniejsza.

Co jednak w razie sytuacji, w której to kierowca z zewnątrz musi udzielić pomocy osobie poszkodowanej w środku. Zamiast postępować pochopnie, należy przemyśleć każdy krok. Przede wszystkim dobrze będzie zabezpieczyć dłoń przed zbiciem szyby, na przykład owijając ją kawałkiem szmaty. Następnie należy wybrać szybę, którą planujesz zbić. Wybór powinien paść przede wszystkim na szybę, za którą nikt się nie znajduje.

Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej Youtube.com
Podziel się
WP

Ostrze do cięcia pasów

Nawet jeśli uda ci się otworzyć drzwi, problemem mogą okazać się zablokowane pasy bezpieczeństwa. Podczas kolizji lub wypadku w wyniku gwałtownego szarpnięcia może pojawić się problem z ich odpięciem. W tym wypadku masz dwa wyjścia: przeciąć je albo wysunąć się z uścisku. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się dyskretne i bezpieczne ostrze do cięcia pasów umieszczone w samochodowym breloku. Wystarczy wyciągnąć kolorową część, a w szczelinie pojawi się niewielki, ale bardzo ostry nożyk. Poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa bez problemu, cały proces będzie trwać dosłownie kilka sekund.

Ostrze otoczone warstwą ochronnego plastiku jest tak skonstruowane, że nie pokaleczysz się nawet w stresowej sytuacji. W dodatku możesz nosić brelok schowany w torbie czy kieszeni bez ryzyka, że zniszczy przechowane tam przedmioty. Jeśli nie masz noża, pozostaje jedynie wyswobodzenie się poprzez maksymalne odsunięcie siedzenia do tyłu i odchylenie oparcia do pozycji poziomej, jeśli sytuacja na to pozwala. Wadą takiego rozwiązania jest jego czasochłonność.

WP

Dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne breloki samochodowe wyposażone są również w wiele innych udogodnień. Praktyczny miernik ciśnienia opon i stanu zużycia bieżnika to dodatki, które wpłyną na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ich działanie jest bardzo proste, wystarczy przytknąć urządzenie do koła w odpowiednim miejscu i wynik jest od razu widoczny. Wbudowana latarka z ostrym światłem oraz sygnał dźwiękowy pozwolą zaznaczyć swoją pozycję, na przykład wtedy, gdy chcesz rozstawić trójkąt ostrzegawczy na ruchliwej i słabo oświetlonej drodze.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP