Trwa ładowanie...
ycipk-3jpcs1

Brelok, który przyda się w aucie. Może uratować ci życie

Jesień i zima stawia przed kierowcami nowe wyzwania, dlatego warto odpowiednio przygotować się na każdą ewentualność. Jeśli dojdzie do wypadku, twoje zdrowie i życie może uratować tak niepozorny przedmiot jak brelok dołączony do kluczyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To małe narzędzie może uratować życie
To małe narzędzie może uratować życie (Youtube.com)
ycipk-3jpcs1

Polecamy multitool samochodowy, który pod niepozorną obudową skrywa wiele przydatnych narzędzi. Przyda się zarówno doświadczonym, jak i początkującym kierowcom. Skrzynkę z narzędziami możesz schować w kieszeni. Zarówno kierowcom, jak i majsterkowiczom-pasjonatom przyda się niewielki i zmyślny multitool, który może zaoszczędzić sporo problemów, a w niektórych wypadkach nawet ocalić życie.

Ostrze do cięcia pasów

ycipk-3jpcs1

Czasem podczas wypadku blokuje nas nie tylko szok. Pod wpływem uderzenia mechanizm pasów bezpieczeństwa może się zablokować, a to może cię skutecznie unieruchomić w środku. W przypadku zwyczajnej stłuczki lub nawet dachowania wystarczy poczekać na pomoc z zewnątrz, jeśli jednak musisz udzielić pomocy pasażerom lub znajdujesz się w niebezpieczeństwie, musisz działać szybko.

Multitool samochodowy przyda się podczas trudnych sytuacji na drodze Fotolia
Podziel się

Wystarczy wyszarpnąć element z kółkiem do kluczyków, by ukazał się niewielki nożyk, który przetnie wzmocnione pasy jak papier. Jego budowa jest tak przemyślana, że minimalizuje ryzyko zranienia się.

ycipk-3jpcs1

Zbijak do szyb

Nawet jeśli pasy się nie zablokują, to bezpośrednie uderzenie w bok samochodu może sprawić, że drzwi nie da się otworzyć. W wielu przypadkach uderzenie sprawi również, że szyba rozleci się w drobny mak, co umożliwi wyjście z samochodu. Jeśli jednak tak się nie stanie, musisz mieć zabezpieczenie również na ten wypadek. Dlatego mając ze sobą zbijak do szyb możesz być spokojny o to, czy uda ci się wydostać z auta. Z drugiej strony, jeśli jesteś świadkiem wypadku, z pomocą zbijaka dostaniesz się do auta, by udzielić pomocy poszkodowanym.

Miernik ciśnienia kół i stanu zużycia bieżnika

Jazda na zbyt słabo lub zbyt mocno napompowanych kołach stwarza nie tylko problemy z eksploatacją, ale może również być przyczyną powstawania ryzykownych sytuacji na drodze. Bieżnik wyciera się nieregularnie, co zmniejsza przyczepność kół do podłoża i wydłuża drogę hamowania. Stąd już tylko krok od wypadku.

ycipk-3jpcs1

By temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w nieco droższy brelok, który łączy w sobie miernik ciśnienia kół z miarką do kontrolowania grubości bieżnika. Wystarczy przytknąć urządzenie do koła, by jednoznacznie stwierdzić, czy potrzebujesz dopompowania na stacji benzynowej, czy może już czas na wizytę u wulkanizatora.

Latarka i sygnał dźwiękowy

ycipk-3jpcs1

Awarie samochodu są szczególnie kłopotliwe po zachodzie słońca na ruchliwych i słabo oświetlonych trasach. Dlatego wybierając się w podróż wieczorem, zawsze należy mieć przy sobie latarkę, która umożliwi bezpieczne rozstawienie trójkąta ostrzegawczego za samochodem. Na wszelki wypadek warto wozić ze sobą również kamizelkę odblaskową.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jpcs1

ycipk-3jpcs1
ycipk-3jpcs1