Qaqwqwrqw

Brelok, który przyda się w aucie. Może uratować ci życie

Jesień i zima stawia przed kierowcami nowe wyzwania, dlatego warto odpowiednio przygotować się na każdą ewentualność. Jeśli dojdzie do wypadku, twoje zdrowie i życie może uratować tak niepozorny przedmiot jak brelok dołączony do kluczyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To małe narzędzie może uratować życie
To małe narzędzie może uratować życie (Youtube.com)
Qaqwqwrqw

Polecamy multitool samochodowy, który pod niepozorną obudową skrywa wiele przydatnych narzędzi. Przyda się zarówno doświadczonym, jak i początkującym kierowcom. Skrzynkę z narzędziami możesz schować w kieszeni. Zarówno kierowcom, jak i majsterkowiczom-pasjonatom przyda się niewielki i zmyślny multitool, który może zaoszczędzić sporo problemów, a w niektórych wypadkach nawet ocalić życie.

Ostrze do cięcia pasów

Qaqwqwrqw

Czasem podczas wypadku blokuje nas nie tylko szok. Pod wpływem uderzenia mechanizm pasów bezpieczeństwa może się zablokować, a to może cię skutecznie unieruchomić w środku. W przypadku zwyczajnej stłuczki lub nawet dachowania wystarczy poczekać na pomoc z zewnątrz, jeśli jednak musisz udzielić pomocy pasażerom lub znajdujesz się w niebezpieczeństwie, musisz działać szybko.

Multitool samochodowy przyda się podczas trudnych sytuacji na drodze Fotolia
Podziel się

Wystarczy wyszarpnąć element z kółkiem do kluczyków, by ukazał się niewielki nożyk, który przetnie wzmocnione pasy jak papier. Jego budowa jest tak przemyślana, że minimalizuje ryzyko zranienia się.

Qaqwqwrqw

Zbijak do szyb

Nawet jeśli pasy się nie zablokują, to bezpośrednie uderzenie w bok samochodu może sprawić, że drzwi nie da się otworzyć. W wielu przypadkach uderzenie sprawi również, że szyba rozleci się w drobny mak, co umożliwi wyjście z samochodu. Jeśli jednak tak się nie stanie, musisz mieć zabezpieczenie również na ten wypadek. Dlatego mając ze sobą zbijak do szyb możesz być spokojny o to, czy uda ci się wydostać z auta. Z drugiej strony, jeśli jesteś świadkiem wypadku, z pomocą zbijaka dostaniesz się do auta, by udzielić pomocy poszkodowanym.

Miernik ciśnienia kół i stanu zużycia bieżnika

Jazda na zbyt słabo lub zbyt mocno napompowanych kołach stwarza nie tylko problemy z eksploatacją, ale może również być przyczyną powstawania ryzykownych sytuacji na drodze. Bieżnik wyciera się nieregularnie, co zmniejsza przyczepność kół do podłoża i wydłuża drogę hamowania. Stąd już tylko krok od wypadku.

Qaqwqwrqw

By temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w nieco droższy brelok, który łączy w sobie miernik ciśnienia kół z miarką do kontrolowania grubości bieżnika. Wystarczy przytknąć urządzenie do koła, by jednoznacznie stwierdzić, czy potrzebujesz dopompowania na stacji benzynowej, czy może już czas na wizytę u wulkanizatora.

Latarka i sygnał dźwiękowy

Qaqwqwrqw

Awarie samochodu są szczególnie kłopotliwe po zachodzie słońca na ruchliwych i słabo oświetlonych trasach. Dlatego wybierając się w podróż wieczorem, zawsze należy mieć przy sobie latarkę, która umożliwi bezpieczne rozstawienie trójkąta ostrzegawczego za samochodem. Na wszelki wypadek warto wozić ze sobą również kamizelkę odblaskową.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw