Trwa ładowanie...

Długi weekend na drogach – podsumowanie

Długi weekend na polskich drogach to przede wszystkim tłok, pośpiech, wypadki i ofiary. Policja podsumowała właśnie wszystkie zdarzenia drogowe i wyniki nie napawają optymizmem. 33 osoby nie przeżyły podróży, a ponad 600 odniosło rany. Oprócz tego zatrzymano wielu nietrzeźwych kierujących.

Długi weekend na drogach – podsumowanieŹródło: Fotolia
d1n48ni
d1n48ni

Od środy 14 czerwca do niedzieli 18 czerwca trwał tzw. długi weekend. W całej Polsce doszło w tym czasie do 439 wypadków, w których śmierć poniosły aż 33 osoby, a poważne rany ponad 600 osób. Co prawda to nieco mniej niż rok wcześniej, ponieważ w 2016 roku doszło do 471 wypadków i zginęło 51 osób, a 577 było rannych, ale nadal nie ma się czym chwalić.

Statystyki są zastraszające, ponieważ większość wypadków na drogach to efekt brawury. Polacy jeżdżą zbyt szybko, a wielu z nich wsiada za kierownicę na podwójnym gazie. Przez cztery dni udało się zatrzymać 1721 nietrzeźwych kierowców (rok wcześniej 1576). Jak widać apele i zaostrzone przepisy zupełnie nie robią wrażenia na wielu kierujących.

Tylko w środę 14 czerwca zdarzyło się 85 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 99 odniosło rany. Wtedy zatrzymano też 248 nietrzeźwych kierowców. W czwartek 15 czerwca policjanci zatrzymali 380 nietrzeźwych kierujących, doszło do 82 wypadków, w których było 7 ofiar śmiertelnych i 147 osób rannych.

W piątek 16 czerwca na drogach miało miejsce 106 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób a 147 było rannych. Policja zatrzymała 297 nietrzeźwych kierowców, a w sobotę 17 czerwca doszło do 86 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 107 odniosło rany. Policjanci wykryli i zatrzymali 334 nietrzeźwych kierowców. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę 18 czerwca doszło do 80 wypadków. Zginęło w nich 5 osób a 105 odniosło rany. Zatrzymano 462 nietrzeźwych kierowców.

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj