Trwa ładowanie...
d1y0gh5
policja

Policjanci polują na kierowców. Teraz na tapecie nowy paragraf

Policja do końca czerwca będzie realizować nowe zadania. Od kilku dni zagląda kierowcom do kabiny i sprawdza, czy ich ręce w czasie prowadzenia są na kierownicy. Akcja ma oduczyć trzymania telefonów i innych urządzeń.
Share
Policja do końca czerwca 2017 roku będzie zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy trzymają ręce na kierownicy
Policja do końca czerwca 2017 roku będzie zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy trzymają ręce na kierownicyŹródło: Policja
d1y0gh5

Od 14 czerwca do końca miesiąca policjanci realizują zadania w ramach akcji „Łapki na kierownicę”. W jej ramach będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie kierowcy trzymają ręce w czasie prowadzenia pojazdu. Oczywiście chodzi o to, aby karać tych, którzy używają telefonów komórkowych.

Według badań, kiedy kierowca trzyma w ręku np. telefon komórkowy, prawdopodobieństwo wypadku zwiększa się nawet sześciokrotnie. Dodatkowo, Policja informuje, że kierowca odbierający telefon odrywa wzrok od drogi na około 5 sekund i tym czasie pokonuje nawet ponad 100 metrów (przy prędkości około 80 km/h). Natomiast wybranie numeru zajmuje średnio 12 sekund, co przy prędkościach rzędu 100 km/h pozwala przejechać aż 330 metrów. To ogromne ryzyko dla całego otoczenia i wszystkich uczestników ruchu.

Za wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy w 2016 roku policjanci w całej Polsce wlepili blisko 92 tys. mandatów. W samym województwie łódzkim było to ponad 5700 mandatów i wniosków o ukaranie.

d1y0gh5

Akcja ma trwać do końca czerwca. Przypominamy, że za trzymanie w ręku telefonu lub innego przedmiotu grozi mandat 200 złotych i 5 punktów karnych.

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów