Trwa ładowanie...

Czuj się pewnie w samochodzie. Rejestrator jazdy za niewielkie pieniądze

Nagranie z kolizji to czasami jedyny sposób na to, by udowodnić swoją niewinność. Dlatego mając do dyspozycji kamerkę samochodową, możemy czuć się spokojnie. Obejdzie się bez pouczeń i mandatów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Czuj się pewnie w samochodzie. Rejestrator jazdy za niewielkie pieniądzeŹródło: Shutterstock.com, fot: Titikul_B
d35pxcl
d35pxcl

Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat tego, jakie parametry powinna mieć dobra kamerka samochodowa. Znajdziesz też kilka sprzętów, które nie nadwyrężą kieszeni, a mogą się przydać.

Rozdzielczość

To kluczowy parametr, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Jeśli jakość nagrania będzie kiepska, nie uwiecznisz wszystkich istotnych elementów, takich jak chociażby numery rejestracyjne samochodu z naprzeciwka albo podejrzanego zachowania jadącego przed tobą auta. Słabej jakości materiał można łatwo podważyć. Absolutnym minimum jeśli chodzi o rozdzielczość jest jakość HD. Obecnie coraz więcej kamer ma rozdzielczość Full HD, która sprawdza się w większości drogowych sytuacji.

Płynność

Niezależnie od jakości, należy również sprawdzić, jak płynny jest obraz z kamery. Nierzadko spotyka się tanie kamerki z dobrą rozdzielczością, w której obraz przypomina raczej pokaz slajdów, a nie pełnoprawny film. Sytuacja na drodze może zmienić się w ułamku sekundy, a dobra kamera powinna umieć się do tego dostosować.

Kąty widzenia

To parametr, który wielu kupujących nieświadomie pomija. Ograniczone pole widzenia nie pozwala ocenić sytuacji na drodze. W związku z tym zbyt wąski kąt nagrywania sprawi, że w przypadku kolizji uwieczniony zostanie co najwyżej tył samochodu jadącego z przodu. To niewiele pomoże. Pamiętaj, że większy kąt oznacza również wyższą cenę. Na szczęście nie trzeba przepłacać. Optymalna szerokość na poziomie 140-170 st. w zupełności wystarczy.

Jakość matrycy

Od wielkości tego elementu zależy przede wszystkim to, jak urządzenie sprawdza się podczas filmowania scen nocnych. Zbyt wiele pikseli "upchniętych" na niewielkiej matrycy sprawia, że przy filmowaniu ciemnych scenerii pojawiają się szumy, a obraz wydaje się być przymglony. Dlatego jeśli często zdarza ci się podróżować nocami, lepiej będzie zaopatrzyć się w kamerę z lepszą matrycą.

Fotolia
Źródło: Fotolia, fot: Rasulov

Karta pamięci i długość nagrywania

Podczas kolizji nie ma ona zbyt wielkiego znaczenia, ale przydaje się na przykład w przypadku nagrywania dłuższych tras w celach turystycznych. Wybierając się na letnią wycieczkę po kraju lub za granicę, warto wybrać kamerę z rozbudowaną pamięcią wewnętrzną, by potem wpleść nagrania z podróży do rodzinnego filmu z wypadu.

Jak kupić kamerkę przez internet?

Sposób na sprawdzenie jakości kamery jest bardzo prosty, z pomocą przychodzi YouTube. W sieci znajdziemy dużo nagrań kamer w różnych warunkach pogodowych i o różnej porze dnia. Wystarczy wpisać model kamery i można zobaczyć, do czego zdolny jest sprzęt. Nie musisz zdawać się na przypadek, wszelkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji znajdziesz w sieci.

Większość sprzętów przystosowana jest do samochodów i ciężarówek Fotolia
Większość sprzętów przystosowana jest do samochodów i ciężarówek Źródło: Fotolia, fot: mrpics
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d35pxcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35pxcl
Więcej tematów